Ostatnie szlify przed ligą
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.0
View Cart Check Out

Ostatnie szlify przed ligą

Mateusz Czapla

Ostatnie szlify przed ligą

Były wyczerpujące treningi i gry kontrolne. Teraz przyszedł czas na badania. Nasi zawodnicy dzięki współpracy z Piekarskim Centrum Medycznym przeszli dziś badania wydolnościowe w Przychodni Rejonowej nr 1 przy ulicy Piłsudskiego.

Poranną „przejażdżkę” na rowerze zafundowali zawodnikom pracownicy piekarskiej przychodni. Trudno jednak nazwać to poniedziałkowym relaksem, bo nasi szczypiorniści musieli się sporo napocić zmagając się z obciążeniami fundowanymi przez specjalistów. Jest to możliwe dzięki nowemu sprzętowi jaki trafił w tym miesiącu do Ośrodka Rehabilitacji. – To specjalistyczne rowery rehabilitacyjne, tak zwane cykloergometry, które pozwalają na ocenę wydolności fizycznej – mówi Maria Biedal, kierownik Ośrodka Rehabilitacyjnego w Przychodni nr 1 w Piekarach Śląskich.

– Takie badania to dla nas nowość, bo wcześniej nie mieliśmy okazji do skorzystania z tego typu badań. Te wyniki będą dla na mnie bardzo cenne, bo powiedzą w jakiej formie są zawodnicy przed startem rundy rewanżowej – mówi trener MKS-u Olimpii Medex Piekary Śląskie Sławomir Szenkel.

My możemy jednak zapewnić, że wszyscy zawodnicy są w doskonałej formie. Miejmy nadzieję, że potwierdzą to w rozgrywkach pierwszej ligi. Pierwszy mecz rundy rewanżowej już w najbliższą środę. Zagramy na wyjeździe z Moto – Jelczem Oława. Początek spotkania o 19:00.