Olimpia zdobyła Przemyśl! Lider w Piekarach

Piłkarze ręczni Olimpii MEDEX Piekary Śląskie powiększyli przewagę nad swoimi rywalami w pierwszoligowej tabeli. W sobotę podopieczni trenera Sławomira Szenkela pokonali na wyjeździe SRS Czuwaj Przemyśl 32:29 (14:13) i mają już trzy punkty nad drugim AZS AWF Biała Podlaska i trzecim SPR PWSZ Tarnów.

Spotkanie w Przemyślu nie rozpoczęło się po myśli szczypiornistów ze Śląska. Po dobrych akcjach Tomasza Kulki gospodarze prowadzili 2:0 i mogło się wydawać, że to oni będą stroną przeważającym w tym spotkaniu. Nic bardziej mylnego. Od tego momentu drużyną dominującą byli przyjezdni. Zespół z Podkarpacia nie miał pomysłu na rozmontowanie dobrze zorganizowanej i zróżnicowanej obrony rywali. Gra piekarzan wyglądała rewelacyjnie, co odzwierciedlał wynik. W 18. minucie spotkania było już 10:4 dla Olimpii, a dobrze ustawioną defensywę wspierał bramkarz Artur KotGospodarze nie poddali się i mimo niekorzystnych okoliczności podjęli rękawicę. Do przerwy udało się zniwelować przewagę Olimpii tylko do jednej bramki.

Druga część spotkania wyglądała niemal bliźniaczo. Początek to bezsilność przemyślan, którzy pozwolili znów odskoczyć gościom na kilka goli. Olimpia skrzętnie to wykorzystała i utrzymywała trzy, czterobramkowe prowadzenie. Mimo tego, Czuwaj mógł jeszcze wyjść zwycięsko z tego spotkania. W 56. minucie meczu na 27:28 rzucił Mateusz Nowak i dał nadzieję na korzystny wynik miejscowym kibicom. W tym dniu piekarzanom nie brakowało jednak zimnej krwi i po fantastycznej końcówce wygrali 32:29 umacniając się na pozycji lidera rozgrywek.

SRS Czuwaj Przemyśl – Olimpia Piekary Śląskie 29:32 (13:14)

SRS Czuwaj: Szczepaniec, Sar, Kijanka – Król 1, Biernat 0, Stołowski 1, Bajwoluk 5, Nowak 4, Kroczek 3, Obydź 3, Kulka 5, Kubisztal 7.

Olimpia: Kot, Zemelka, Zięba – Miszka 10, Zagała 1, Czapla 0, Chromy 4, Cieślik 1, Rosół 3, Ludyga 0, Kotlarczyk 4, Miłek 0, Kowalski 2, Płonka 6.

Sędziowali: Jakub Czochra (Zwierzyniec) i Michał Szpinda (Zamość).

Kary: SRS Czuwaj – 10 min; Olimpia – 12 min