Olimpia zagra na Olimpie
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.0
View Cart Check Out

Wojciech Parzonka

Olimpia zagra na Olimpie

Wojciech Parzonka

fot. Radosław Cięciel

Już w najbliższą sobotę 25 października czeka nas kolejna, siódma seria gier grupy B I ligi. W niej MKS Olimpia Piekary Śląskie zmierzy się w Grodkowie z miejscowym Olimpem.

Najbliżsi przeciwnicy piekarskich szczypiornistów w ostatnich czterech spotkaniach nie wygrali. Spotkanie u siebie z ekipą z czołówki sprawi, że Olimp do meczu przystąpi skoncentrowany i zmobilizowany, chcąc zakończyć tę niechlubną passę.

We wspomnianych czterech meczach Olimp dwukrotnie remisował: kolejno z Czuwaj Przemyśl i Viretem Zawiercie, a dwukrotnie uległ: KSSPR Końskie i Siódemce Legnica. Grodkowianie na koncie mają obecnie 6 punktów i plasują się na 7. miejscu w tabeli.

W ubiegłym tygodniu przerwana została piękna seria trzech z rzędu zwycięstw Olimpii. Nasi zawodnicy ulegli jednak nie byle komu.Do Piekar Śląskich zawitał bowiem niepokonany lider z Opola. Mimo porażki, wszyscy jednogłośnie podkreślają, że zespół MKS-u pokazał w tym meczu charakter i wolę walki. Swoimi słowami potwierdza to Wojciech Parzonka, tym samym zapowiadając ciekawe spotkanie w sobotni wieczór. – W poprzednim tygodniu każdy z nas zostawił kawał serca na parkiecie. Pokazaliśmy charakter. Udowodniliśmy, że możemy powalczyć z każdym. Po porażce z Gwardią chcemy się zrehabilitować, czujemy „głód zwycięstwa” – mówi nasz skrzydłowy.

Parzonka nie zapomina jednak o klasie rywala i zapowiada kolejny trudny mecz. – Olimp to solidna, dobra, ograna drużyna. Waleczna, z pewnością jeszcze groźniejsza na własnym parkiecie. Wiemy, że bez silnej obrony i wysokiej skuteczności nie wygramy – podsumowuje nasz zawodnik.

W podobnym tonie wypowiada się trener piekarzan, Sławomir Szenkel, zwracając uwagę na siłę najbliższego rywala. – Przed nami bardzo ważny mecz na bardzo trudnym terenie. Ekipa z Grodkowa z pewnością postawi swoje warunki, ale my postaramy się z nimi poradzić. Zawodnicy zdążyli zapomnieć już o porażce z Gwardią i w pełni skoncentrowali i zmobilizowani przystąpią do sobotniego meczu o ważne punkty – zapewnia trener MKS-u.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 25 października w Hali Sportowej przy ul. Sienkiewicza 29 w Grodkowie. Jego początek zaplanowano na godzinę 18:00. RELACJĘ LIVE ze spotkania można śledzić TUTAJ.