Olimpia wygrywa na inaugurację rundy!

Patryk Miłek

Patryk MiłekW meczu 14. kolejki B I ligi grupy B Olimpia MEDEX Piekary Śląskie pokonała pewnie we własnej hali SPR Tarnów 38:23 (16:9).

Od początku do końca spotkania nie było wątpliwości kto na parkiecie jest drużyną lepszą. Olimpia nadawała tempo grze, którego nie wytrzymał zespół gości. Wyrównane było jedynie pierwsze 5 minut, po których Olimpia prowadziła 3:2. Kiedy jednak cztery minuty później tablica wyników wskazywała już 7:2, było jasne, że piekarski walec znów się rozpędza, a drużyna trenera Sławomira Szenkela przypomina tą, która fantastycznie kończyła pierwszą rundę rozgrywek. Ponownie koncertowo wyglądała defensywa piekarskiego zespołu wspierana dobrze dysponowanym bramkarzem Arturem Kotem, który co ciekawe również zaliczył w tym meczu swoje trafienie. Pierwsza połowa ostatecznie zakończyła się siedmiobramkowym prowadzeniem gospodarzy (16:9).

W drugiej części gry trener Szenkel postawił w dużej mierze na zmienników. Młodzi zawodnicy Olimpii, którzy trzy dni temu grali jeszcze w mistrzostwach Polski juniorów, sprostali zadaniu i świetnie poprowadzili dalszą grę piekarskiego zespołu. Bardzo dobre zawody rozegrał Patryk Miłek, który mądrze rozgrywał i sam zdobył kilka bramek. Na wyróżnienie zasługują jednak wszyscy zawodnicy, którzy wyszli na parkiet w barwach Olimpii, stanowiąc kolektyw, który w tym dniu był nie do przejścia dla tarnowian. Z minuty na minutę przewaga gospodarzy rosła, zatrzymując się ostatecznie na wyniku 38:23.

Olimpia tym samym ma na koncie już 23 punkty i zrównała się liczbą oczek z liderem – Piotrkowianinem.

MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie – SPR Tarnów (16:9) 38:23

Olimpia: Kot 1, Zemelka, Kowalczyk – Płonka 4, Parzonka 3, Chromy 4, Włoka 1, Fidyt, Cieslik 1, Rosół 7, Gogola 3, Kowalski 5, Kotalczyk, Miłek 3, Kempys 3, Czapla 3.
Kary: 6 minut Karne: 4/5

SPR: Barnaś, Nowak – Dutka 2, Misiewicz 4, Szatko 3, Jewuła, Grzesik 5, Sanek 1, Karwowski 2, Nowak, Kubisztal 2, Gabiga 1, Kowalik 1, Niemiec 2, Ciochoń.
Kary: 6 minut Karne: 1/5