Olimpia walczyła do końca! Kolejne zwycięstwo przy Ziętka

Łukasz Płonka

Wiele emocji kibicom w piekarskiej hali MOSiR-u przyniosło spotkanie 18. kolejki I ligi grupy B, w którym Olimpia MEDEX pokonała MTS Chrzanów 32:29 (16:14).

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i żaden z zespołów nie potrafił przez długi czas odskoczyć rywalom na więcej niż jedną, dwie bramki. „Cabanie” zostawili na piekarskim parkiecie bardzo dobre wrażenie i postawili liderowi bardzo trudne warunki. Wydawało się, że w 25. minucie Olimpia opanowała sytuację, bo wyszła na czterobramkowe prowadzenie. Nic bardziej mylnego, końcówka należała do gości i piekarzanie zeszli na przerwę z dwoma bramkami przewagi.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście, którzy doprowadzili do remisu, a później wyszli na prowadzenie. Piekarzanie próbowali szybko odrobić straty, jednak na każdego gola piekarskiej drużyny odpowiadali „Cabanie” utrzymując przewagę. Przez chwilę goście prowadzili nawet trzema bramkami i sytuacja miejscowych stawała się coraz trudniejsza. Na szczęście Olimpia zwarła szyki w ostatnich dziesięciu minutach. Najpierw doprowadziła do wyrównania, a w ostatnich trzech minutach przechyliła szalę na swoją korzyść. Świetnie we wczorajszym meczu funkcjonowały skrzydła piekarskiej drużyny. I Łukasz Płonka, i Michał Rosół zdobyli po siedem bramek.

Olimpia utrzymała tym samym fotel lidera rozgrywek i nad drugim MKS-em Kalisz ma punkt przewagi.

Olimpia MEDEX Piekary Śląskie – MTS Chrzanów 32:29 (16:14)

Olimpia: Kot, Zemelka – Chromy 4, Fidyt 2, Cieślik, Rosół 7, Gogola 3, Kotalczyk 1, Miłek 1, Kempys 2, Kowalski 5, Płonka 7.

Kary: 6 minut Karne: 1/2.

MTS Chrzanów: Górkowski, Wiatr – Sieczka, Madeja 2, Żydzik, Rola 1, Wierzbic 3, Gasin 1, Kowal, D. Skoczylas 3, Orlicki 1, Kirsz 4, Stroiński 3, M. Skoczylas 8, Bednarczyk 3.

Kary: 6 minut Karne: 2/3.