Olimpia nie dała szans Viretowi!

Artur Kot

Artur KotW spotkaniu 21. kolejki I ligi grupy B piłkarzy ręcznych, Olimpia MEDEX Piekary Śląskie wygrała pewnie z Viretem CMC Zawiercie 29:22 (19:7). Derbowe spotkanie zapowiadało się niezwykle ciekawie, bo walczący o utrzymanie Viret przebudził się i w dwóch meczach zdobył komplet punktów. Ostatecznie emocji w tym spotkaniu nie było, bo zwycięzca był znany już po pierwszej połowie.

Pierwsi bramkę zdobyli goście, było to jednak jedyne prowadzenie zawiercian w tym meczu. Różnica pomiędzy dwoma zespołami była ogromna, co dość szybko znalazło odzwierciedlenie w wyniku. W ósmej minucie meczu po wykorzystanym przez Mariusza Kempysa rzucie karnym było już 6:2 dla Olimpii. Stosunek bramek z czasem rósł na korzyść gospodarzy. Viret nie potrafił przedrzeć się przez dobrze ustawioną obronę Olimpii i w okresie od 14. minuty do końca pierwszej części meczu trafił do bramki… tylko raz. Olimpia w przeciwieństwie do swoich rywali raz po raz celnie trafiała i na przerwę schodziła z wyśmienitym wynikiem 19:7. Warto wspomnieć, że swoją kolejną w tym sezonie bramkę zdobył golkiper Olimpii, Artur Kot.

Po przerwie emocji już nie było. Olimpia kontrolowała przebieg meczu, a trener Sławomir Szenkel do boju wysłał młodych zawodników. Debiut w barwach Olimpii MEDEX bramką okrasił Bartosz Jaksik. Swoje pierwsze trafienie w pierwszoligowych rozgrywkach zaliczył także Szymon Kotalczyk. MKS spokojnie dowiózł dwa punkty do końca i piekarscy zawodnicy mogą już myśleć o kolejnym spotkaniu ligowym. W środę 13 kwietnia Olimpia w zaległym meczu podejmie na wyjeździe MTS Chrzanów.

Najlepszym zawodnikiem derbowego pojedynku wybrany został Arkadiusz Kowalski, zdobywca ośmiu bramek.

Nieudany powrót do Piekar Śląskich zaliczył Sebastian Danysz. Były zawodnik Olimpii, występujący obecnie w ekipie z Zawiercia swój występ w meczu zakończył z czerwoną kartką.

I liga, grupa B, 21. kolejka, 02.04.2016 godz. 18:00

MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie – Viret CMC Zawiercie 29:22 (19:7)

Olimpia: Kot 1, Zemelka – Płonka 6, Parzonka, Jaksik 1, Chromy 2, Włoka 1, Fidyt 1, Cieślik, Rosół 1, Gogola 1, Kowalski 8, Kotalczyk 1, Miłek 1, Kempys 5.

Kary: 8 minut (Płonka, Chromy, Cieślik, Kowalski) Karne: 3/5

Viret: Ratuszniak, Koła, Menel – Kapral 2, Zagała I., Zagała S. 4, Salamon, Szymański, Bugaj 2, Fugiel 8, Komalski 2, Pawlik, Biernacki, Makaruk 4, Danysz S., Danysz A.

Kary: 12 minut (Salamon, Biernacki 4 min., Danysz 6 min. – czerwona kartka) Karne: 2/2