Olimpia na ligowym podium. Olimp zdobyty!

Maciej Chromy

W meczu 9. kolejki I ligi grupy B piłkarzy ręcznych Olimpia Piekary Śląskie pokonała na własnym obiekcie UKS Olimp Grodków 34:24 (16:11). To już siódme zwycięstwo podopiecznych Sławomira Szenkela w tym sezonie. Dzięki kolejnemu kompletowi punktów, MKS jest na podium ligowej tabeli.

Licznie zgromadzeni w hali MOSiR-u kibice piłki ręcznej odpowiedzieli na apel drużyny, która w przedmeczowych zapowiedziach liczyła na wsparcie i pomoc w podtrzymaniu fantastycznej passy u siebie. I rzeczywiście, obiekt piekarskiego MOSiR-u jest swego rodzaju twierdzą – w pięciu meczach we własnej hali Olimpia nie pozwoliła zdobyć rywalom ani jednego punktu.

Początek spotkania to bardzo twarda gra w obronie obu drużyn. Najlepiej o takim przebiegu początku meczu niech świadczy fakt, że po 7. minutach na tablicy wyników widniało 2:1 dla gospodarzy. Ósma minuta to natomiast ostatni moment, w którym przyjezdni remisowali z Olimpią. Od tego momentu przewaga gospodarzy rosła. Co prawda grodkowianie grali twardo, nie odpuszczali i w drugiej połowie udało się im jeszcze dojść Olimpię na trzy bramki. Niestety dla gości taki stan rzeczy utrzymał się tylko przez chwilę, bo Olimpia po skutecznej grze i w obronie, i w ataku, w końcówce znów powiększała swoją przewagę i ostatecznie pokonała Olimp aż dziesięcioma bramkami.

Fantastyczne zawody rozegrali Arkadiusz Kowalski i Mariusz Kempys, którzy byli bezlitośni dla bramkarza rywali. Na miano zawodnika meczu zapracował jednak Maciej Chromy, który po raz kolejny był jednym z najsilniejszych punktów obrony piekarzan.