Olimpia MEDEX podejmie lidera
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.0
View Cart Check Out

Olimpia MEDEX podejmie lidera

Olimpia MEDEX Piekary Śląskie wraca na pierwszoligowe parkiety. Po krótkiej przerwie zawodników prowadzonych przez trenera Sławomira Szenkela czeka bardzo trudna przeprawa. Do Piekar Śląskich zawita lider I ligi – SPR PWSZ Tarnów.

Tarnowianie wskoczyli na pozycję samotnego lidera po wygranej nad znajdującym się za ich plecami AZS-em AWF Biała Podlaska. Głównodowodzącym ekipie z Małopolski jest niekwestionowany lider klasyfikacji strzelców grupy B – Michał Kubisztal. Tarnowianie zanotowali w obecnym sezonie tylko trzy porażki. W pierwszym spotkaniu z Olimpią MEDEX wygrali, lecz musieli sporo się natrudzić. Kiedy po jedenastu minutach piekarzanie prowadzili już 9:1 wydawało się, że Olimpia wywiezie komplet punktów z trudnego terenu. Gospodarze tamtego spotkania wznieśli się jednak na wyżyny swoich możliwości i ostatecznie pokonali Ślązaków dwoma trafieniami.

Olimpia MEDEX jest w tabeli trzecia i traci do lidera sześć punktów. Dzięki ewentualnej wygranej ta strata może zmniejszyć się tylko do trzech oczek.  W ekipie trenera Szenkela wciąż nieciekawa jest sytuacja kadrowa, jednak jak pokazał mecz w Ostrowcu Świętokrzyskim nawet w okrojonym składzie można pokazać dobry handball. Na to liczą kibice, którzy w sobotni wieczór powinni wypełnić halę przy Ziętka do ostatniego miejsca. Z ich pomocą Olimpia MEDEX nieraz wyrywała punkty faworyzowanym przeciwnikiem. W Piekarach Śląskich liczą na podobny scenariusz już w najbliższą sobotę.

Początek meczu Olimpii MEDEX z SPR PWSZ Tarnów o godzinie 18:00.