O punkty, prestiż i panowanie w śląskim!
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.0
View Cart Check Out

Arkadiusz Kowalski

O punkty, prestiż i panowanie w śląskim!

Arkadiusz KowalskiJuż w najbliższą sobotę 2 kwietnia w hali piekarskiego MOSiR-u przy ul. Ziętka 60 Olimpia MEDEX Piekary Śląskie zmierzy się z Viretem CMC Zawiercie. Mecz odbędzie się w ramach 21. kolejki I ligi grupy B piłkarzy ręcznych.

Oba zespoły przystąpią do spotkania w odmiennych nastrojach. Zawiercianie  są podbudowani ostatnimi zwycięstwami nad wyżej notowanymi rywalami. W tygodniu poprzedzającym święta wielkanocne, Viret najpierw pokonał u siebie Moto-Jelcz Oławę, a później odprawił z kwitkiem wicelidera z Ostrowa Wielkopolskiego. Olimpia o swoim ostatnim meczu musi zaś jak najszybciej zapomnieć. Po słabym widowisku ekipa Sławomira Szenkela wróciła z dalekiego Przemyśla bez punktów, przegrywając wysoko w zaległym spotkaniu z tamtejszym Czuwajem.

Trzeba jednak podkreślić, że w tym sezonie drużyny z województwa śląskiego walczą o odmienne cele. Olimpia mimo ostatniej wpadki mocno trzyma się czołówki i zamyka pierwszoligowe podium. Goście sobotniego spotkania pomimo czerech zdobytych punktów, wciąż nie potrafią wydostać się ze strefy spadkowej, a od miejsca zapewniającego grę w barażach o pierwszoligowe utrzymanie dzielą ich dwa punkty.

W pierwszym meczu obu drużyn, Olimpia w Zawierciu wręcz rozgromiła Viret. Wydaje się jednak, że forma zawiercian w ostatnich tygodniach rośnie. W sobotę kibiców czeka więc bardzo ciekawe derbowe widowisko.

– We własnej hali w tym sezonie jeszcze nie przegraliśmy i liczymy, że tak zostanie do końca sezonu. Nasi fani pokazali już nieraz jak gorącą atmosferę podczas meczów potrafią stworzyć i wierzę, w ten weekend będzie podobnie. To zawsze dodaje naszym skrzydeł – mówi wiceprezes Olimpii, Marcin Hirnyk, tym samym serdecznie zapraszając fanów do hali w sobotni wieczór.

Początek spotkania z Viretem o godzinie 18:00. Wynik pojedynku na żywo będzie można śledzić na live.sportowepiekary.pl.

Widzimy się w sobotę! 😉

Opublikowany przez MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie na 28 marca 2016