Niesamowity mecz i wyjazdowe zwycięstwo Olimpii!

Łukasz Gogola

Olimpia MEDEX Piekary Śląskie przełamała wyjazdową niemoc i w środowym spotkaniu 7. kolejki I ligi grupy B pokonała na wyjeździe KSZO Odlewnię Ostrowiec Świętokrzyski 28:27 (13:13).

Od samego początku potyczka była wyrównanym widowiskiem. Olimpia w 12. minucie odskoczyła rywalom na trzy bramki i miała szansę na powiększenie tej przewagi. W tym okresie dwa czasy wykorzystał jednak opiekun gospodarzy, Aleksander Malinowski. To poskutkowało poprawą gry jego drużyny, która zdołała wyrównać stan meczu. Ostatecznie obie ekipy zeszły na przerwę z trzynastoma trafieniami.

Drugą część lepiej rozpoczęło KSZO, które wyszło na dwubramkowe prowadzenie. Olimpia bardzo szybko doszła jednak swoich rywali. Od tego czasu aż przez czternaście minut toczyła się walka bramka za bramkę, co zapowiadało bardzo emocjonującą końcówkę. Gospodarze po raz kolejny odskoczyli na dwie bramki na pięć minut przed końcowym gwizdkiem i sytuacja piekarskiej ekipy wydawała się być nie do pozazdroszczenia. Podopieczni trenera Sławomira Szenkela nie spanikowali i dwie minuty później znów doprowadzili do remisu po bramce ze skrzydła Michała Rosoła. Rozpoczęła się wojna nerwów, z której górą wyszli goście. KSZO zmarnowało dwie ostatnie akcje, a na swoje jedyne w drugiej połowie prowadzenie drużynę Olimpii MEDEX wyprowadził niezmordowany w tym dniu Łukasz Gogola. Na pięć sekund przed końcem uspokoić sytuację na czasie postanowił jeszcze trener Szenkel. Olimpia mając piłkę nie dała sobie już zrobić krzywdy i wywiozła z Ostrowca bardzo cenne dwa punkty.

Swój kolejny mecz gracze Olimpii rozegrają w sobotę 29 października. Rywalem w piekarskiej hali MOSiR będzie wtedy Olimp Grodków. Już teraz serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. – Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 27:28 (13:13)

KSZO: Piątkowski – Kożeniewski 11, Jeżyna 3, Król 5, Czuwara, Goliszewski 1, Afanasjew 3, Kieloch 3, Kwiatkowski 1, Antolak, Rutkowski