Niepokonana Gwardia na drodze Olimpii
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.0
View Cart Check Out

Olimpia Piekary Śląskie - Gwardia Opole

Niepokonana Gwardia na drodze Olimpii

Olimpia Piekary Śląskie - Gwardia Opole

fot. Radosław Cięciel

W najbliższą sobotę 28 lutego zawodników MKS-u Olimpia Piekary Śląskie czeka prawdopodobnie najtrudniejszy mecz sezonu. Nasi szczypiorniści wybiorą się do Opola, gdzie spotkają się z niepokonanym liderem rozgrywek I ligi grupy B, miejscową Gwardią.

Gwardziści są w tym sezonie bezlitośni dla swoich rywali. Wygrali wszystkie osiemnaście spotkań, a w ostatnim meczu w Legnicy rozbili silną Siódemkę Miedź 33:19. Olimpia na wyjeździe radzi sobie natomiast bardzo słabo i przegrała dwa ostatnie starcia, kolejno w Tarnowie i Kaliszu.

– Mamy świadomość, że czeka nas bardzo trudne spotkanie z liderem rozgrywek. Gramy z zespołem, który jeszcze w tym sezonie nie stracił punktów. Ja wymagam od zespołu pokazania charakteru i woli walki, która pozwali na wywalczenie dobrego wyniku. Liczę, że mecz będzie ciekawy i przysporzy kibicom wielu sportowych emocji – mówi przed spotkaniem szkoleniowiec naszego zespołu, Sławomir Szenkel.

Rywale liczą natomiast, że niespodzianki w hali przy ul. Kowalskiej nie będzie i po dziewiętnastej kolejce będą o krok od awansu do PGNiG Superligi. Dziś do zapewnienia sobie gry w elicie brakuje im już tylko ośmiu oczek.

W pierwszym meczu obu ekip, nasza drużyna postawiła się faworyzowanemu rywalowi i uległa we własnej hali opolanom 30:37. Jak będzie tym razem? Dowiemy się w sobotę. Początek spotkania o godzinie 18:00. Z jego przebiegu przeprowadzona zostanie tekstowa relacja LIVE.