Młoda Olimpia w półfinale mistrzostw Polski! [FOTO]
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.0
View Cart Check Out

Młoda Olimpia w półfinale mistrzostw Polski! [FOTO]

SONY DSC

Prowadzeni przez trenera Mariusza Grackę zawodnicy juniorskiej drużyny Olimpii MEDEX Piekary Śląskie zapewnili sobie awans do półfinału mistrzostw Polski i tym samym znaleźli się w najlepszej ósemce drużyn w Polsce!

Młodzi piekarscy szczypiorniści wystąpili w turnieju ćwierćfinałowym we Wrocławiu. W pierwszym swoim meczu pokonali Szczypiorniaka Olsztyn, a w sobotę zapewnili sobie awans do dalszych gier, nie dając szans CKS SMS Szczecin. W ostatnim spotkaniu w niedzielę zawodnicy prowadzeni przez Mariusza Grackę ulegli gospodarzom turnieju, ale z drugiego miejsca awansowali do turnieju półfinałowego, który w dniach 4-6 marca odbędzie się w Kwidzynie. Przeciwnikami Olimpii w grupie N będą gospodarze: MTS Kwidzyn, a także KS Vive Kielce oraz MKS Nielba Wągrowiec.

DZIEŃ I

MKS Olimpia Piekary Śląskie –  KS Szczypiorniak Olsztyn 36:30 (15:12)
Najlepszy zawodnik Olimpii: Patryk Miłek

Olimpia: Dworaczek, Kapica – Jaksik 4, Kotalczyk 3, Gogola 9, Cieślik 5, Miłek 10, Kozieł 1, Czapla 4, Kucharczyk, Ludyga, Janik.

MKS-MOS Wrocław – CKS SMS Szczecin 32:22 (17:10)

DZIEŃ II

CKS SMS Szczecin – MKS Olimpia Piekary Śląskie 24:39 (13:20)
Najlepszy zawodnik Olimpii: Mateusz Czapla

Olimpia: Kapica, Dworaczek, Zgorzelski – Jaksik 3, Kotalczyk 3, Gogola 8, Cieślik 5, Smolin 1, Miłek 6, Kozieł, Czapla 9, Kucharczyk 1, Ludyga 1, Janik 2.

MKS-MOS Wrocław – KS Szczypiorniak Olsztyn 45:25 (26:11)

DZIEŃ III

KS Szczypiorniak Olsztyn – CKS SMS Szczecin 41:41 (21:19)

MKS-MOS Wrocław – MKS Olimpia Piekary Śląskie 30:20 (16:6)
Najlepszy zawodnik Olimpii: Łukasz Gogola

Olimpia: Kapica, Dworaczek, Zgorzelski – Jaksik, Kotalczyk, Gogola 4, Cieślik 1, Smolin, Miłek 9, Kozieł, Czapla 2, Kucharczyk 2, Ludyga 1, Janik 1.

TABELA:

  1. MKS-MOS Wrocław 6 pkt
  2. MKS Olimpia Piekary Śląskie 4 pkt
  3. CKS SMS Szczecin 1 pkt
  4. KS Sczypiorniak Olsztyn 1 pkt

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę naszych kibiców, którzy wspierali naszych zawodników przez wszystkie trzy dni, tworząc świetną atmosferę zauważoną i docenioną przez gospodarzy, jak i pozostałe drużyny! Wielkie dzięki!

Sukces zawodników trenera Gracki to wyjątkowe osiągnięcie dla piekarskiego szczypiorniaka. Po raz pierwszy w historii juniorskich rozgrywek drużyna z Piekar Śląskich znalazła się wśród ośmiu najlepszych drużyn w Polsce.