Mecz z Tarnowem na otwarcie hali
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.0
View Cart Check Out

Mecz z Tarnowem na otwarcie hali

fotplakNareszcie. Słowa te wypowiedziane zostały już pewnie przez wielu kibiców szczypiorniaka w naszym mieście. W najbliższą sobotę MKS Olimpia Piekary Śląskie po raz pierwszy zagra we własnej hali po jej kapitalnym remoncie. Przeciwnikiem naszej drużyny w 4. kolejce I ligi grupy B będzie SPR Tarnów.

Tarnowianie sezon rozpoczęli ze zmiennym szczęściem. W dwóch pierwszych kolejkach ekipa z Małopolski doznała porażek. Na inaugurację rozgrywek SPR przegrał z KSSPR Końskie, a następnie musiał uznać wyższość rywali z Zawiercia. Ostatnia seria gier to jednak całkowita zmiana nastrojów w ekipie naszego najbliższego rywala. Drużyna z Tarnowa pokonała bowiem przed tygodniem ówczesnego lidera rozgrywek – „Siódemkę” Legnica.

Nasza drużyna wróciła już do treningów na własnym obiekcie, z czego niewątpliwie cieszą się i zawodnicy, i trener, Sławomir Szenkel. – Można powiedzieć „nareszcie”. Cieszymy się oczywiście z możliwości trenowania u siebie, ale przede wszystkim z najbliższego spotkania, które w końcu rozegramy przed własną publicznością. W tym miejscu w imieniu swoim i chłopaków, bardzo serdecznie zapraszam wszystkich naszych sympatyków na sobotni mecz  – powiedział szkoleniowiec naszych szczypiornistów. Szenkel uważa, że mecz z Tarnowem będzie kolejnym trudnym sprawdzianem jego drużyny. – SPR Tarnów nieprzypadkowo pokonał lidera rozgrywek. To bardzo dobra drużyna ze świetnymi zawodnikami w składzie. Chłopcy jednak są tego świadomi, skoncentrowali się na tym meczu i na pewno wiedzą, co mają robić na boisku – zapewniał trener MKS-u.

W ekipie Olimpii po udanym spotkaniu, rozegranym w ubiegłym tygodniu, panuje świetna atmosfera. – Nastroje w drużynie są bojowe. Na pewno damy z siebie 100% i możemy zapewnić, że tarnowianie nie będą mieli na boisku łatwo – mówił po czwartkowym treningu Tomasz Kurzawa. – Bardzo cieszymy się na pierwszy mecz przed własną publicznością, z pewnością ambicji i zaangażowania nam nie zabraknie, będzie bardzo ciekawie – zakończył nasz rozgrywający.

Sławomir Szenkel w sobotę nadal nie będzie mógł skorzystać z usług kontuzjowanych Marcina Chojniaka i Adama Ogórka. Do wspomnianej dwójki dołączył niestety Marcin Smolin. Uraz, którego zawodnik nabawił się na rozgrzewce przed meczem z MTS-em, wykluczył go z gry na kilka tygodni.

Spotkanie z SPR Tarnów odbędzie się w najbliższą sobotę, 4 października w hali MOSIR przy ulicy Ziętka 60. Jego początek zaplanowano na godzinę 18:00.

Relację LIVE z tego meczu można śledzić TUTAJ.