Mateusz Różański: Jeden zawodnik nie wygra spotkania
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.0
View Cart Check Out

Mateusz Różański

Mateusz Różański: Jeden zawodnik nie wygra spotkania

Mateusz Różański

fot. WKaliszu.pl

MKS Kalisz dzięki sobotniej wygranej z Olimpią Piekary Śląskie oddalił się znacząco od strefy spadkowej I ligi grupy. Zadowolony z postawy swoich podopiecznych był trener kaliszan, Mateusz Różański.

– Kluczem do naszego zwycięstwa na pewno była świetna dyspozycja Tymka Trojańskiego, ale także bardzo dobra gra w obronie. Jeśli już wyróżniam zawodników nie sposób nie wspomnieć o Łukaszu Kobusińskim, który tam walczył z piekarzanami zażarcie, mimo kontuzji i naciągniętej pachwiny – chwali swoich zawodników Różański.

Trener kaliszan podkreślał, że dobry wynik zależy jednak od dobrej gry całej drużyny. – Dziś zagrała także nasza druga linia. Kilka razy rzucił Filip Surosz, Maciej Nowakowski pokazał się z dobrej strony. Tak więc jeśli cała drużyna weźmie na barki ciężar spotkania, można powalczyć o punkty z każdym. Jeden, dwóch zawodników nie wygra spotkania. Tak jak w Olimpii: Mariusz Kempys potrafi rzucić w meczu nawet dziesięć bramek, jednak bez pomocy kolegów nie może zbyt wiele zdziałać – podsumował prawdopodobne przyczyny porażki piekarzan trener MKS-u Kalisz.

W najbliższy weekend nasz zespół podejmie w arcytrudnym pojedynku na wyjeździe niepokonanego lidera z Opola. MKS Kalisz zagra ponownie w swojej Arenie, a przeciwnikiem będzie SPR Tarnów.