Lider w Piekarach! Olimpia zdeklasowała Olimp

Mateusz Czapla

Olimpia MEDEX Piekary Śląskie zdeklasowała rywali i wskoczyła na fotel lidera rozgrywek I ligi grupy B. W meczu 8. kolejki piekarzanie pokonali ostatni w tabeli Olimp Grodków aż 42:21 (25:10).

Wyrównana walka na piekarskim parkiecie trwała zaledwie dziesięć minut. Z każdą kolejną akcją pojedynek stawał się coraz bardziej jednostronny. Szczególnie końcówka pierwszej połowy pokazała siłę Olimpii. Na dziesięć bramek gospodarzy, goście odpowiedzieli jedynie dwoma trafieniami. Wobec niemocy grodkowian pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 25:10.

Pomimo zmian w składzie piekarzanie nie zwalniali tempa. Przewaga rosła i ostatecznie gospodarze wygrali różnicą aż dwudziestu jeden trafień. Litości dla rywala nie mieli młodzi Mateusz Czapla i Łukasz Gogola, którzy zdobyli kolejno jedenaście i dziesięć bramek. Warto odnotować, że swoją bramkę na koncie zapisał również bramkarz Paweł Zemelka, który wykorzystał wycofanie golkipera w drużynie przyjezdnych.

Do ligi piekarzanie wrócą za dwa tygodnie, kiedy zagrają w Kielcach z Vive II. W najbliższy czwartek Olimpię MEDEX czeka jednak spotkanie Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Piekarski zespół zagra o 18:30 w Zawierciu z miejscowym drugoligowym Viretem CMC.

Olimpia MEDEX Piekary Śląskie – UKS Olimp Grodków 42:21 (25:10)

Olimpia: Kot, Zemelka 1 – Czapla 11, Chromy 1, Fidyt 2, Cieślik, Parzonka 1, Rosół 2, Ludyga, Gogola 10, Kotalczyk 2, Miłek 1, Kucharczyk 1, Jaksik, Kempys 6, Płonka 4.