Lider przyjedża do Piekar
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.0
View Cart Check Out

MKS Olimpia Piekary Śląskie

Lider przyjedża do Piekar

MKS Olimpia Piekary Śląskie

fot. Radosław Cięciel

Już w najbliższą sobotę, 18 października nasza drużyna zmierzy się na własnej hali z liderem I ligi grupy B.

Gwardia jest niekwestionowanym faworytem do awansu do PGNiG Superligi, co zdecydowanie potwierdza początek sezonu w wykonaniu opolan. Nasi najbliżsi przeciwnicy wygrali wszystkie pięć spotkań i są na szczycie tabeli.

W pierwszych pięciu meczach „Gwardziści” poradzili sobie kolejno z KSZO Ostrowiec, Czuwaj Przemyśl, KSSPR Końskie i Viretem Zawiercie. Prawdziwy pokaz siły opolanie pokazali jednak w ubiegłym tygodniu, gromiąc Siódemkę Miedź Legnica aż 35:16.

MKS Olimpia jest również na fali. Ostatnie trzy spotkania to zwycięstwa piekarzan. Nie ma co jednak ukrywać, że najbliższa potyczka będzie dla naszych szczypiornistów jak dotąd najpoważniejszym sprawdzianem w obecnym sezonie rozgrywkowym.

Obie drużyny zmierzyły się w jednym z przedsezonowych sparingów. Wówczas w Opolu Gwardia wysoko pokonała MKS 40:18. Tym razem nasi zawodnicy zapowiadają, że tanio skóry nie sprzedają i z pewnością nie będą łatwym rywalem dla gości.

Mecz odbędzie się w sobotę 18 października o godzinie 18:00. Tych, którzy z jakiegoś powodu nie będą mogli zagościć w hali przy ul. Ziętka, zapraszamy do śledzenia naszej RELACJI LIVE.