Końskie nie dało rady Olimpii!
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.0
View Cart Check Out

Mariusz Kempys

Końskie nie dało rady Olimpii!

Mariusz KempysW meczu 19. kolejki I ligi grupy B Olimpia MEDEX Piekary Śląskie pokonała przed własną publicznością KSSPR Końskie 33:29 (17:14). 

Kibice w hali przy ulicy Ziętka zobaczyli w sobotni wieczór bardzo emocjonujące handballowe widowisko. Początek meczu nie wskazywał na taki obrót spraw. Kiedy w 13. minucie Arkadiusz Kowalski wyprowadził Olimpię na prowadzenie 7:3, wydawało się, że kolejne domowe spotkanie zakończy się wysoką wygraną podopiecznych trenera Sławomira Szenkela. W tym momencie jednak do pracy wzięli się przyjezdni i w 20. minucie doprowadzili nawet do remisu 10:10. Na szczęście w końcowych dziesięciu minutach pierwszej połowy zawodnicy z Piekar znów odzyskali skuteczność i Olimpia MEDEX schodziła na przerwę z wynikiem 17:14.

W drugiej połowie emocje na parkiecie sięgały zenitu. Nie tylko za sprawą ładnych akcji i bramek. Sporo kontrowersji wywoływały także decyzje pary sędziowskiej. Olimpia początkowo utrzymywała prowadzenie. Nerwowo zrobiło się na przełomie 44. i 45. minuty. W tym czasie dwuminutowe kary otrzymało aż trzech zawodników piekarskiej ekipy. „Konie” bardzo szybko wykorzystały tą sytuację i najpierw doprowadziły do wyrównania, by za chwilę wyjść na jednobramkowe prowadzenie! Szczęśliwie dla Olimpii w wyśmienitej formie w sobotę był Mariusz Kempys, który zaliczył kilka kluczowych przechwytów i rzucał chyba najważniejsze w spotkaniu bramki. Wyśmienicie w bramce Olimpii zagrał natomiast Paweł Zemelka, który w końcówce obronił m.in. dwa rzuty karne i zasłużenie został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu, w którym Olimpia MEDEX ostatecznie zwyciężyła 33:29.

Serdecznie dziękujemy kibicom za żywiołowy doping i liczymy na więcej w kolejnych spotkaniach!

I liga grupa B, 19. kolejka

MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie – KSSPR Końskie 33:29 (17:14)

Olimpia: Kot, Zemelka – Płonka 1, Parzonka, Chromy 2, Włoka 2, Fidyt 2, Cieślik 4, Rosół 4, Gogola 2, Kowalski 7, Kempys 8, Czapla 1.
Kary: 6 minut Karne: 2/2

Końskie: Wnuk, Szot – Smołuch 1, Napierała 1, Mastalerz 5, Jakubowski, Napierała 4, Pilarski 2, Jamioł 8, Bąk 3, Przybylski 2, Matyjasik3.
Kary: 8 minut Karne: 3/5