Kompletujemy kadrę
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.0
View Cart Check Out

Kompletujemy kadrę

Olimpia MEDEX Piekary Śląskie

Kompletujemy kadrę

Olimpia MEDEX Piekary Śląskie zakończyła sezon 2016/2017 na trzecim miejscu w ligowej tabeli i w przyszłym sezonie zagra ponownie na szczeblu I ligi grupy B. W Piekarach Śląskich kompletowana jest właśnie kadra na kolejne rozgrywki.

Wiadomo już, że z drużyny piekarskich szczypiornistów odejdą Mariusz Kempys (koniec kariery), Łukasz Gogola (NMC Górnik Zabrze) oraz Jakub Fidyt (zawieszenie kariery). Wśród nowych zawodników zobaczymy m.in. Arkadiusza Miszkę, który nie przedłużył kontraktu z Chrobrym Głogów. To jednak nie jedyne wzmocnienie kadry pierwszego zespołu. Do trzeciej drużyny poprzedniego sezonu dołączą także dotychczasowi zawodnicy Viretu CMC Zawiercie. Szansę na zadebiutowanie w barwach Olimpii w przyszłym sezonie będą mieli Mateusz Bugaj i Sergiusz Zagała. Po dwóch latach ponadto do hali przy Ziętka wraca wychowanek Vive Tauronu Kielce, Kamil Cieniek.

– Trener i reszta chłopaków zostaje z nami na przyszły sezon, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni, bo ważna jest dla nas stabilizacja – mówi Mateusz Ludyga, prezes piekarskiej Olimpii. – Oczywiście, że mogą jeszcze pojawić się pojedyncze ruchy kadrowe, jednak żadnej rewolucji na pewno nie będzie – dodaje.

Zawodnicy Olimpii do przyszłego tygodnia przechodzą okres roztrenowania. Rozpoczęcie okresu przygotowawczego planowane jest na drugą połowę lipca.