Komplet punktów po zaciętym boju!

Łukasz Gogola

W spotkaniu 4. kolejki I ligi grupy B Olimpia MEDEX Piekary Śląskie po bardzo dobrym spotkaniu pokonała we własnej hali MKS Kalisz 29:26 (15:13).

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy do dziesiątej minuty starali się utrzymywać jedno lub dwubramkowe prowadzenie. W kolejnych minutach to zawodnicy Olimpii przełamali się wychodząc na prowadzenie, dzięki dobrej grze w ofensywie Łukaszów: Gogoli i Płonki. Ostatecznie „Olimpijczycy” zakończyli pierwszą część meczu z dwubramkowym prowadzeniem (15:13).’

Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli drugą połowę, dzięki twardej obronie i skutecznym atakom zdołali doprowadzić do stanu 17:13. Kaliszanie wcale jednak nie złożyli broni. Wręcz przeciwnie, postanowili jeszcze raz przeprowadzić pogoń za piekarzanami i doszli ich na dwie bramki. Ofensywne poczynania drużyny gości ożywiło wejście grającego trenera, Bartłomieja Jaszki, który swoimi akcjami wprowadzał dużo zamętu w defensywie piekarzan. W decydujących minutach bardzo ważny rzut karny wykorzystał Maciej Chromy, a za chwilę rywali dobił Patryk Miłek i Olimpia MEDEX mogła cieszyć się z trzeciego w tym sezonie zwycięstwa.

Olimpia MEDEX Piekary Śląskie – MKS Kalisz 29:26 (15:13)

Olimpia: Kot, Zemelka – Czapla, Chromy 4, Fidyt 3, Cieślik, Parzonka 1, Rosół 4, Ludyga, Gogola 6, Kotalczyk, Miłek 2, Jaksik, Kepmys 3, Płonka 6