Komplet punktów po walce. Popis strzelecki Kowalskiego

Arkadiusz Kowalski

Arkadiusz KowalskiW meczu 10. kolejki I ligi grupy B piłkarzy ręcznych, Olimpia Piekary Śląskie pokonała na wyjeździe Nielbę Wągrowiec 35:31 (17:14). Świetną skutecznością błysnął Arkadiusz Kowalski, który dokonał wyczynu niecodziennego. W sobotni wieczór rozgrywający Olimpii pokonał bramkarza rywali aż piętnastokrotnie.

Za Olimpią jeden z trudniejszych meczów w dotychczasowym sezonie. Spotkanie w Wągrowcu mogło podobać się postronnym widzom. Wiele w nim było zwrotów akcji, dobrych akcji w ofensywie, ale też skutecznych obron.

Początek meczu stał pod znakiem słabej skuteczności obu drużyn, po siedmiu minutach na tablicy było tylko 1:0 dla Olimpii. W kolejnej części goście odskoczyli gospodarzom, a w 17. minucie prowadzili już nawet pięcioma golami (11:6). Nic z takiego obrotu spraw nie zrobili sobie jednak wągrowianie, którzy zdobyli pięć bramek z rzędu i szybko wyrównali stan spotkania. Od tego momentu do głosu znów doszli zawodnicy z Piekar, którzy nie dali gospodarzom w pierwszej części meczu ani razu wyjść na prowadzenie i dzięki fantastycznej skuteczności Arkadiusza Kowalskiego zeszli na przerwę z trzybramkowym prowadzeniem (17:14).

Początek drugiej połowy to szybkie przebudzenie Nielby, która już w 32. minucie doprowadziła do remisu, a chwilę później nawet wyszła na prowadzenie. Od tej chwili na parkiecie w Wągrowcu kibice mogli oglądać szalony mecz. Bramka za bramkę i wynik na styku utrzymywał się do samej końcówki. Bardzo ważne dla przebiegu meczu były dwa obronione rzuty karne przez Pawła Zemelkę. Sztuka ta udała się bramkarzowi Olimpii w 37. i 40. minucie spotkania. Kluczowym momentem dla wyniku spotkania były jednak trzy gole zdobyte z rzędu pomiędzy 51., a 55. minutą meczu. Ze skrzydła odpalił Michał Rosół, a swoje gole dołożył Mariusz Kempys. W końcówce mimo naporu przeciwnika, piekarzanie utrzymali wynik i kontrolowali go do ostatniego gwizdka.

Zdecydowanie motorem napędowym Olimpii był w tym spotkaniu najskuteczniejszy na boisku Arkadiusz Kowalski, który w obliczu prób wyłączania z gry Mariusza Kempysa wziął grę na swoje barki i poprowadził MKS do kolejnego ligowego zwycięstwa.

Po 10. kolejkach Olimpia Piekary Śląskie ma na koncie już 16 punktów i zajmuje trzecie miejsce w tabeli. W kolejnym spotkaniu w sobotę 28 listopada Olimpia zmierzy się we własnej hali z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Początek meczu o 18:00.

Nielba Wągrowiec – Olimpia Piekary Śląskie 31:35 (14:17)Nielba: Marciniak – Napierała – Smoliński 1, Kamyszek 4, Gąsiorek 3/2, Świerad 3, Pawlaczyk 2, Hoffmann Łukasz 3, Widziński 5/3, Matłoka 2, Pietrzkiewicz 6, Biniewski 2, Karczewski
Kary: 6 min.
Karne: 5/7.Olimpia: Zemelka, Kot – Płonka 3, Chromy 1, Włoka 3, Fidyt 1, Cieślik 1, Rosół 3, Kowalski 15, Kempys 8/2, Danysz, Gogola, Parzonka
Karne: 2/2.

Kary: Nielba – 6 min. (Pawlaczyk, Pietrzkiewicz, Biniewski); Olimpia – 6 min. (Włoka, Kowalski, Danysz).

Sędziowie: Chmielnicki Włodzimierz, Sulej Krzysztof (obaj Kwidzyn).
Delegat: Pisarek Tomasz (Lubin).