Komentarze po meczu MKS Olimpia - Olimp Grodków

Piotr Mieszkowski

Komentarze po meczu MKS Olimpia – Olimp Grodków

Zapraszamy do zapoznania się z pomeczowymi komentarzami trenerów po sobotnim spotkaniu 20. kolejki I ligi grupy B, w którym MKS Olimpia Piekary Śląskie uległ w hali piekarskiego MOSiR-u Olimpowi Grodków 23:33.

Sławomir Szenkel, trener MKS-u Olimpia: – Niestety mecz nam się nie udał. Kompletnie zawiedliśmy w drugiej połowie. W pierwszej części byliśmy zespołem lepszym, choć zeszliśmy na przerwę tylko z jednobramkowym prowadzeniem. To skutek tego, że już pod koniec pierwszej połówki nie rzuciliśmy bramek w kilku czystych sytuacjach. Po przerwie wyszliśmy chyba za bardzo uspokojeni. Mieliśmy jednego zawodnika więcej, a nie potrafiliśmy tej przewagi wykorzystać. Później przytrafiła nam się czterominutowa kara, goście odskoczyli na bodaj pięć bramek i grało się już bardzo ciężko. Jeśli doliczyć wszystkie niewykorzystane stuprocentowe sytuacje i karne, to wynik jest taki, a nie inny.

Piotr Mieszkowski, trener Olimpu: – Dziś tak naprawdę przyjechaliśmy ze zdemolowaną obroną. Jeden z podstawowych zawodników w ogóle na mecz nie dojechał, a drugi doznał kontuzji już w 7. minucie spotkania. Trochę potrwało zanim to wszystko zaskoczyło i zadziałało tak, jak powinno. Bramkarze zdecydowanie wybronili nam ten mecz, w drugiej połowie to był ich festiwal. Dodając do tego dobrą skuteczność po przerwie, udało się wygrać. W Piekarach nigdy nie gra się łatwo i dzisiaj było podobnie. Gdyby chłopaki z Olimpii zagrali ze swoją normalną skutecznością, prawdopodobnie wynik byłby otwarty aż do ostatniej sekundy spotkania.