Kolejny pogrom Olimpii! Viret bez szans w derbach!

MKS Olimpia Piekary Śląskie

W meczu 8. kolejki I ligi grupy B piłkarzy ręcznych MKS Olimpia Piekary Śląskie pokonała na wyjeździe wysoko Viret Zawiercie 40:23 (19:8).

Mecz pomiędzy Viretem a Olimpią był zapowiadany jako derby województwa, więc wszyscy spodziewali się masy emocji i prawdziwej walki na parkiecie. Jak się okazało, ani przez chwilę nie było wątpliwości, która z drużyn jest tego wieczoru lepsza i już po pierwszej połowie było wiadomo, że Olimpia wyjedzie z Zawiercia z kompletem punktów.

Po siedmiu minutach na tablicy wyników mieliśmy 5:1 dla piekarzan i wśród kibiców zgromadzonych w hali zawierciańskiego OSiR-u czuć było niepokój. Jak się okazało, był on słuszny, bo MKS tego wieczoru nie miał litości dla przeciwników, a po pierwszych trzydziestu minutach prowadził już 19 do 8.

Druga część meczu tylko potwierdziła fantastyczną formę naszych zawodników, którzy nawet w mocno zmienionym składzie przeważali nad rywalami i stopniowo powiększali swoją przewagę nad zawiercianami. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Olimpii 40:23. Olimpia umocniła się w czubie tabeli i ma już 12 punktów. Viret z dwoma oczkami jest przedostatni.