Kielce zdobyte!

Jakub Fidyt

W spotkaniu 9. kolejki I ligi grupy B Olimpia MEDEX Piekary Śląskie pokonała na wyjeździe Vive Tauron II Kielce 31:28 (16:14). Piekarzanie umocnili się na pozycji lidera rozgrywek.

Pierwszą bramkę w spotkaniu zdobyli kielczanie za sprawą Bartłomieja Bisa, jednak było to jedyne prowadzenie gospodarzy w tym meczu. W kolejnych minutach swoją przewagę dokumentowali zawodnicy lidera ze Śląska. Po kwadransie Olimpia miała już cztery bramki przewagi, a grą drużyny kierował doświadczony Mariusz Kempys. Końcówka pierwszej połowiy to lepsza gra kielczan, którzy zmniejszyli straty i na przerwę zeszli z niekorzystnym dla siebie wynikiem 14:16.

Początek drugiej części meczu to popis lidera. Olimpia rzuciła cztery bramki z rzędu za sprawą Łukasza Gogoli oraz Michała Rosoła i coraz pewniej poczynała sobie na obcym terenie. Kiedy w 46. minucie tablica wskazywała wynik 28:20 na korzyść gości, nikt w hali nie wierzył już w zdobycie przez Vive choćby punktu. Na ostatni kwadrans meczu przypadł jednak jedyny przestój zawodników Sławomira Szenkela. Kielczanie niebezpiecznie zbliżyli się do naszego zespołu na dwie bramki. Na szczęście w porę gracze Olimpii obudzili się i w ostatecznym rozrachunku wygrali to spotkanie 31:28.

Vive Tauron II Kielce – Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 28:31 (14:16)

Vive II: Baran, Kijewski – Vujović 7, Grabowski 6, Bis 6, Siedlarz 4, Grdeń 2, Ciołak 1, Bysiak 1, Telka 1, Bulski, Nowak.

Kary: 8 minut Karne: 7/10

Olimpia: Kot, Zemelka – Kempys 8, Gogola 8, Płonka 5, Rosół 4, Kotalczyk 2, Chromy 2, Czapla 1, Fidyt 1, Cieślik, Parzonka.

Kary: 8 minut Karne: 2/3

Czerwona kartka: Chromy (Olimpia – gradacja kar).

Sędziowali: Jakub Czochra (Zwierzyniec), Michał Szpinda (Zamość).