Kanonada Olimpii w meczu z Chrzanowem!

Łukasz Płonka

Łukasz PłonkaW meczu 7. kolejki I ligi grupy B Olimpia Piekary Śląskie rozgromiła MTS Chrzanów 43:21 (23:10).

Mecz od początku przebiegał pod dyktando gospodarzy, którzy nie zwykli przegrywać na własnym parkiecie. Już po siedemnastu minutach Olimpia prowadziła 13:5, a MTS Chrzanów niczym nie przypominał drużyny, która przed tygodniem zremisowała z Moto-Jelczem Oławą. Zawodnicy z małopolski wyglądali na zagubionych i nie radzili sobie ze świetnie dysponowaną ekipą Sławomira Szenkela.

Do przerwy obraz gry się nie zmienił i Olimpia prowadziła aż 23:10.  Na drugą część meczu trener piekarzan dokonał kilku zmian w składzie, ale to nie zmieniło przebiegu spotkania. W składzie zadebiutowali Mikołaj Żakowski i Mateusz Czapla i obaj pokazali się z dobrej strony, zaliczając w tym meczu także swoje trafienia. Na uwagę zasługuje także stuprocentowa skuteczność w rzutach karnych, które bezproblemowo wykorzystywał w tym meczu Mariusz Kempys.

Najlepszym zawodnikiem w spotkaniu wybrany został  wspomniany junior – Mateusz Czapla, zdobywca siedmiu bramek. Najwięcej trafień w ekipie Olimpii zaliczył natomiast Łukasz Płonka (9).