Juniorzy w ćwierćfinale mistrzostw Polski
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.0
View Cart Check Out

MKS Olimpia Piekary Śląskie - juniorzy

Juniorzy w ćwierćfinale mistrzostw Polski

MKS Olimpia Piekary Śląskie - juniorzyZ dobrej strony pokazali się nasi młodzi szczypiorniści, którzy w legnickim turnieju 1/8 finału mistrzostw Polski juniorów zajęli drugie miejsce i zakwalifikowali się do ćwierćfinału rozgrywek.

Zawodnicy MKS-u udanie rozpoczęli turniej, pokonując pewnie w piątek KSSPR Końskie 32:25. Drugiego dnia zmagań, przyszło nam zmierzyć się, jak się później okazało, z najsłabszym przeciwnikiem. TS ZEW Świebodzin nie sprawił naszym zawodnikom żadnego problemu i „Olimpijczycy” rozbili rywala 36:20. Dzięki temu, a także pomyślnemu zakończeniu drugiego grupowego spotkania, MKS już w sobotni wieczór mógł cieszyć się z awansu do ćwierćfinału.

Na zimny prysznic przyszedł czas w niedzielę, kiedy Olimpia musiała uznać wyższość gospodarzy turnieju – Siódemki Miedź Legnica. Porażka 15:31 z pewnością nie ucieszyła podopiecznych Mariusza Gracki, jednak nie umniejsza sukcesu, którym jest awans do dalszej części rozgrywek.

Końcowa tabela grupy D 1/8 finału MPJ:

1. Siódemka Miedź 3 6 96-56
2. Olimpia Piekary Śl. 3 4 81-45

——————————————–
3. KSSPR Końskie 3 2 87-95
4. ZEW Świebodzin 3 0 72-101

Skład Olimpii: Kamil Kowalczyk, Dariusz Kapica – Mateusz Czapla, Szymon Kotalczyk, Szymon Janik, Adrian Danysz, Bartek Jaksik, Mateusz Cieślik, Bartosz Lubos, Dawid Ludyga, Łukasz Gogola, Patryk Smolin, Łukasz Kucharczyk, Patryk Miłek, Kamil Kozieł, Mikołaj Żakowski.