Jedziemy do Legnicy! "To będzie wyrównany mecz"
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.0
View Cart Check Out

Jakub Fidyt

Jedziemy do Legnicy! „To będzie wyrównany mecz”

Jakub FidytW środę MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie rozprawiła się na własnym parkiecie z SPR Tarnów, a już w sobotę powalczy o kolejne punkty na terenie Siódemki Miedź Legnicy.

Olimpia z impetem rozpoczęła rewanżową rundę rozgrywek I ligi grupy B. W minioną środę zaskakująco gładko poradziła sobie z tarnowianami wygrywając aż 38:23. Przed piekarzanami jednak bardzo trudne zadanie. Na terenie legniczan nigdy nikomu nie grało się łatwo i obie drużyny czeka zacięty bój o komplet punktów. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu obu drużyn w Piekarach górą była Olimpia. Dla Siódemki to doskonała okazja do rewanżu.

Ekipa Sławomira Szenkela jest wiceliderem ligi, a dzięki zwycięstwu nad SPR-em zrównała się punktami z liderem z Piotrkowa. Zawodnicy Siódemki plasują się natomiast po piętnastu meczach na piątym miejscu w tabeli.

O klasie rywala pamiętają piłkarze Olimpii MEDEX, jednak z pozytywnym nastawieniem wejdą do autokaru kierującego się w stronę Dolnego Śląska. – Legnica to w mojej opinii jeden z lepszych zespołów w lidze. Solidni w obronie i wyśmienicie radzą sobie we własnej hali. Czeka nas trudne zadanie, ale mobilizujemy się w 100% i jestem przekonany, że do Piekar wrócimy z kompletem punktów – sądzi bramkarz MKS-u, Artur Kot.

Wyrównane widowisko przewiduje także trener Olimpii. – Siódemka Legnica to podobnie jak my mieszanka młodości z doświadczenie. Uważam, że będzie to bardzo wyrównany mecz, ale oczywiście mamy nadzieję, że to my z niego wyjdziemy zwycięsko. Nie pogardziłbym powtórką wyniku z września ubiegłego roku – mówi Sławomir Szenkel, szkoleniowiec piekarskich piłkarzy ręcznych.

Mecz Olimpii z Siódemką rozpocznie się w sobotę 13 lutego o godzinie 18:00.