I liga grupy B: pierwsze mecze za nami

I liga grupa B: pierwsze mecze za nami

I liga grupa B na dobre przebudziła się z zimowego snu. Rozegrano już cztery spotkania 14. kolejki rozgrywek, które przyniosły nie lada emocje.

Granie w 2017 roku rozpoczęły drużyny ASPR-u Zawadzkie i MTS-u Chrzanów. Zwycięsko z tego pojedynku wyszli gospodarze, mimo że jeszcze w 56. minucie było 32:29 dla chrzanowian. Fatalny w skutkach przestój dopadł podopiecznych trenera Adama Piekarczyka właśnie w ostatnich minutach meczu. Dzięki temu minimalnym zwycięstwem mogą pochwalić się gracze z Zawadzkiego.

Kolejne trzy spotkania odbyły się 1 lutego. W Legnicy miejscowa Siódemka prowadziła tylko na początku meczu. Później na minimalne prowadzenie wyszedł zespół Końskich i jak się okazało nie oddał prowadzenia już do końca meczu. Wyjątkowy pojedynek obserwować mogli kibice w Ostrowie Wielkopolskim. Ostrovia zmierzyła się w derbach z MKS-em Kalisz. Koncertowa gra piłkarzy prowadzonych przez trenera Krzysztofa Przybylskiego sprawiła, że mecz rozstrzygnął się już w pierwszych 30. minutach (14:8). Niesamowitego wyczynu dokonał zespół rezerw Vive Tauronu Kielce. Kielczanie do przerwy przegrywali w Tarnowie aż dziewięcioma bramkami. Mimo to, zespół Rafała Bernackiego po przerwie włączył piąty bieg i zdołał spotkanie zremisować.

Przypomnijmy, że Olimpia MEDEX Piekary Śląskie pierwsze spotkanie ligowe w tym roku rozegra w środę 8 lutego. O 19:00 piekarzanie zmierzą się z Moto-Jelczem Oława.

[matches league=1 season=2016-2017 match_day=14 compact logo=false location=false]