Handballowy tydzień w Piekarach czas zacząć
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.0
View Cart Check Out

Patryk Miłek

Handballowy tydzień w Piekarach czas zacząć

Patryk MiłekEmocje po rozgrywanych w naszym kraju mistrzostwach Europy jeszcze nie opadły, a w Piekarach Śląskich już możemy szykować się na kolejną porcję handballowych wrażeń. To za sprawą rozgrywanych w naszym mieście mistrzostw Polski juniorów oraz pierwszego po przerwie zimowej meczu pierwszoligowej Olimpii.

Na dobry początek, w weekend, w naszym mieście rozegrany zostanie turniej 1/8 finału mistrzostw Polski juniorów, w których oprócz gospodarzy – Olimpii MEDEX – wystąpią drużyny Kusego Kraków, Stali Mielec i Startu Konin. Zawodnicy rywalizować będą przez trzy dni, systemem każdy z każdym. Do kolejnego etapu (ćwierćfinału) awansują dwie najlepsze drużyny całych zawodów.

Cichymi faworytami do zwycięstwa w imprezie są oczywiście piekarscy młodzieżowcy, którzy w dużej mierze decydują także o sile pierwszoligowego zespołu. – Jesteśmy maksymalnie zmotywowani i przygotowani do walki w mistrzostwach Polski. Mamy nadzieję, że 1/8 finału będzie dla nas szczęśliwa. Liczymy na pomoc kibiców, których już teraz serdecznie zapraszamy do naszej hali. Nam bardzo zależy na wysokim miejscu w mistrzostwach i na pewno będziemy walczyć do samego końca – mówi kapitan zespołu, Patryk Miłek. – W tym roku jesteśmy najstarszym w grupie rocznikiem. Myślę, że półfinały są w naszym zasięgu. Na razie pracujemy i intensywnie przygotowujemy się do każdego następnego spotkania – przewiduje natomiast Mariusz Gracka, opiekun młodych szczypiornistów Olimpii.

Do tego, że młodym szczypiornistom Olimpii warto kibicować, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Poniżej przedstawiamy godzinowy terminarz rozgrywek:

05.02.2016 r. (piątek)
15:30 Stal Mielec – SKS Kusy Kraków
17:30 MKS Olimpia Piekary Śląskie – SSRiR Start Konin

06.02.2016 r. (sobota)
12:00 SSRiR Start Konin – Stal Mielec
14:30 MKS Olimpia Piekary Śląskie – SKS Kusy Kraków

07.02.2016 r. (niedziela)
11:00 SKS Kusy Kraków – SSRiR Start Konin
13:30 MKS Olimpia Piekary Śląskie – Stal Mielec

2016-02-05-07 - MKS - MP Junior

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU!

Partnerami wydarzenia są F.H.U. MEDEX, Hotel Pałac Wiśniewski oraz Hotel Apogeum.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

To jednak nie koniec wrażeń w ciągu najbliższych kilku dni. Za tydzień w środę (10.02), na pierwszoligowe parkiety wrócą seniorzy MKS-u Olimpia MEDEX Piekary Śląskie. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Sławomira Szenkela zagrają we własnej hali z SPR Tarnów. Początek meczu o godzinie 19:00. Więcej szczegółów na temat tego spotkania już na początku przyszłego tygodnia.