Hala już po remoncie
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.0
View Cart Check Out

Hala już po remoncie

Na hali MOSiR przy ul. Gen. Ziętka 60 dobiegły końca prace remontowe. Tym samym obiekt przygotowany jest już na przyjęcie zawodników w najbliższą sobotę, kiedy to MKS Olimpia Piekary Śląskie podejmie u siebie SPR Tarnów w ramach meczu o mistrzostwo I ligi grupy B.

Hala przy ul. Generała Ziętka została odnowiona za 1,4 mln zł, w połowie za dotację z Ministerstwa Turystyki i Sportu.

W pierwszym etapie wymieniono  poszycie dachowe wraz z ociepleniem oraz obróbkami blacharskimi, rynnami spustowymi, założono nową instalację odgromową. Hala ma nową elewację, okna, drzwi, instalację elektryczną. Wyremontowano sanitariaty, korytarze. Wreszcie – jest nowy parkiet wraz z rusztem, czyli tym, co znajduje się bezpośrednio pod parkietem i zapewnia mu stabilną podstawę.

Są nowe piłkochwyty, nagłośnienie, bramki, zestawy do siatkówki, została także zamontowana nowa tablica świetlna. Hala będzie też miała nowy podjazd dla osób niepełnosprawnych.

Remont trwał od listopada ubiegłego roku. Hala jest największym obiektem sportowym w mieście. W lipcu 2013 roku hala przeszła pod zarząd Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Budynek nadawał się jednak do kompleksowego remontu. Z Ministerstwa Sportu i Turystyki pozyskano 700 tys. zł dofinansowania do modernizacji piekarskiej hali. Resztę miasto sfinansowało ze środków budżetowych.

Zobaczcie jak prezentuje się obiekt po zakończeniu prac.

FullSizeRender IMG_2690