Gwardia zbyt silna dla MKS-u

MKS Olimpia Piekary Śląskie

W meczu 6. kolejki I ligi grupy B MKS Olimpia Piekary Śląskie uległ na własnej hali liderowi tabeli, Gwardii Opole 30:37. Najwięcej bramek w meczu zdobył Remigiusz Lasoń, który niegdyś grał w barwach Olimpii. Nasi szczypiorniści dzielnie walczyli, szczególnie w pierwszej połowie, kiedy kilkakrotnie wychodzili na prowadzenie.

Mecz rozpoczął się od pewnego prowadzenia gości, którzy wygrywali 0:3, a następnie doprowadzili do stanu 1:5. W tym momencie o czas poprosił trener piekarzan, Sławomir Szenkel, co wyraźnie podziałało motywująco na zawodników, którzy doprowadzili do wyrównania, a następnie wyszli na prowadzenie 8:7.

W kolejnych minutach mecz bardzo się wyrównał. Wynik ciągle oscylował wokół remisu i żaden z zespołów nie był w stanie odskoczyć rywalowi na więcej niż jedną bramkę. Bardzo dobra gra w obronie i wysoka skuteczność pozwalała naszym zawodnikom postawić się faworyzowanym opolanom. Sytuacja ta zaczęła się zmieniać na trzy minuty przed końcem pierwszej części spotkania, kiedy to szalejący na parkiecie Remigiusz Lasoń zdobył dwie bramki. Kolejną dołożył Wojciech Knop i Gwardziści schodzili na przerwę z trzybramkowym prowadzeniem.

Druga część spotkania przebiegała zdecydowanie pod dyktando gości, którzy na początku odskoczyli na siedem bramek i było wiadomo, że Olimpii bardzo ciężko będzie odrobić straty. Opolanie, jak przystało na tak doświadczoną drużyną, wykorzystali kilka przestojów w grze MKS-u i dowieźli zwycięstwo aż do końca, pozostając jedyną niepokonaną ekipą w lidze.

MKS Olimpia Piekary Śląskie 30:37 (15:18) Gwardia Opole

MKS Olimpia: Kowalczyk, Zemelka – Parzonka 3, Smolin, Kurzawa 5, Chromy 3, Włoka 3, Fidyt, Cieniek 5, Rosół 3, Kowalski 4, Kempys 4, Danysz.

Gwardia: Buchcic, Swat 3, Trojanowski 3, Knop 2, Rumniak 5, Scepanovic, Kłoda, Mokrzky 1, Jankowski 6, Ciosek 1, Malcher, Prokop, Płócienniczak 2, Simic 2, Lasoń 10, Zeljic 2.