Gromimy ZEW Świebodzin! Ćwierćfinał o krok

DSC03073

W swoim drugim spotkaniu rozgrywanego w Legnicy turnieju 1/8 mistrzostw Polski juniorów nasz zespół pokonał Zew Świebodzin 36-20.

Początek spotkania to trochę nerwowa gra szczypiornistów Olimpii, w 16. minucie wyszliśmy jednak na prowadzenie 8-6 i od tego momentu  drużyna Mariusza Gracki zaczęła systematycznie „odjeżdzać” rywalom. Fragment gry pomiędzy 16. a 22. minutą to sześć bramek zdobytych i zero straconych przez nasz zespół, dzięki czemu osiągnęliśmy bezpieczną przewagę. Do przerwy nasz zespół stopniowo powiększał przewagę i na przerwę schodziliśmy prowadząc 20-7.

W drugiej połowie trener dał pograć dotychczasowym zmiennikom, którzy spisywali się bardzo dobrze i spokojnie kontrolowali przebieg spotkania. Ostatecznie MKS pokonał rywali ze Świebodzina 36-20. Najwięcej bramek dla Olimpii zdobyli Mateusz Czapla i Patryk Miłek – autorzy 5 trafień. Na pochwałę zasługuje również postawa naszych bramkarzy – fenomenalnie broniącego Kamila Kowalczyka i jego zmiennika Darka Kapicę.

Jutro zagramy ostatni mecz turnieju. Zmierzymy się z gospodarzami – zespołem Siódemki Legnica.
Skład Olimpii: Kamil Kowalczyk, Dariusz Kapica – Mateusz Czapla 5, Szymon Kotalczyk 1, Szymon Janik 3, Adrian Danysz, Bartek Jaksik 2, Mateusz Cieślik 3, Bartosz Lubos 2, Dawid Ludyga 1, Łukasz Gogola 4, Patryk Smolin 3, Łukasz Kucharczyk 3, Patryk Miłek 5, Kamil Kozieł 3, Mikołaj Żakowski 1.