Grodków zdobyty! Czas na Nielbę!

Maciej Chromy

Maciej ChromyOlimpia MEDEX Piekary Śląskie wróciła na fotel wicelidera. A to za sprawą wygranej w 22. kolejce I ligi grupy B. W Grodkowie piekarzanie nie pozostawili złudzeń miejscowemu Olimpowi i wygrali z gospodarzami 31:27.

Olimp w sobotnim spotkaniu prowadził tylko raz – w pierwszej minucie spotkania. Od tego momentu prym w spotkaniu wiedli przyjezdni, choć kilku błędów oczywiście się nie ustrzegli. W 8. minucie meczu Michał Rosół wyprowadził Olimpię na czterobramkowe prowadzenie 6:2. Przewaga stopniowo rosła. Po raz kolejny w ofensywie szalałArkadiusz Kowalski. Tempa dotrzymywał mu także sobotni solenizant, Maciej Chromy, który popisał się siedmioma trafieniami. Pierwsza połowa zakończyła się pewnym prowadzeniem Olimpii MEDEX 20:12.

W drugiej odsłonie, piekarski zespół zagrał w eksperymentalny ustawieniu, a mimo wszystko trzymał rywali na bezpiecznym dystansie. Dobrze w bramce bronił Artur Kot, który trzykrotnie wybronił rzut karny. Ostatecznie mecz zakończył się spokojnym zwycięstwem gości 31:27, którzy już teraz mogą skupić się na kolejnym spotkaniu. W sobotę 23 kwietnia w hali piekarskiego MOSiR-u przeciwnikiem Olimpii MEDEX będzie Nielba Wągrowiec. MKS zagra o podtrzymanie miana niepokonanej drużyny na własnym parkiecie i oczywiście o utrzymanie pozycji wicelidera.

I liga, grupa B – 22. kolejka

UKS Olimp Grodków – MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 27:31 (12:20)

Olimp: Muszak, Wiącek – Koszyk, Kolanko 1, Matyszok 1, Żubrowski, Baran 4, Biernat 6, Gradowski 10, Bujak 1, Ogorzelec 1, Piech 3.

Kary: 12 minut (Baran 4 min., Biernat 4 min., Gradowski 2 min., Bujak 2 min.).
Karne: 3/6.

Olimpia: Kot, Zemelka – Płonka 1, Parzonka 1, Chromy 7, Włoka 1, Fidyt 1, Cieślik, Rosół 4, Gogola 1, Kowalski 9, Kotalczyk, Miłek 3, Kempys 3, Czapla.

Kary: 10 minut (Chromy 2 min., Cieślik 2 min., Kowalski 4 min., Kotalczyk 2 min.).