Gramy o lidera!
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.0
View Cart Check Out

Gramy o lidera!

W spotkaniu 3. kolejki I ligi grupy B, Olimpia MEDEX Piekary Śląskie podejmie na wyjeździe AZS AWF Biała Podlaska. Piekarzanie mają szansę nawet zająć pozycję samodzielnego lidera ligi. Muszą jednak z dalekiego wyjazdy przywieźć komplet punktów.

Sobotnie spotkania nieco skomplikowały sytuację w tabeli I ligi. Swoje mecze przegrały drużyny, które jak dotychczas zebrały komplet punktów. Dla Olimpii MEDEX to świetna szansa na wyjście na pozycję lidera rozgrywek. Podopieczni Sławomira Szenkela  po dwóch pewnie wygranych meczach u siebie, zagrają na terenie beniaminka ligi, który nie zdobył jeszcze punktu. – Dwa zwycięstwa u siebie cieszą, ale nie możemy popadać w hurraoptymizm. Jedziemy do Białej Podlaskiej i tam pewnie nasza forma będzie zweryfikowana – mówił po spotkaniu z Końskimi Mariusz Kempys, wieloletni filar drużyny z Piekar Śląskich.

Jak zapowiadając sami zawodnicy, to jeszcze nie jest ich szczytowa forma, a w zespole drzemią spore rezerwy. – Na razie spokojnie podchodzę do tematu. Zagraliśmy dwa dobre mecze z drużynami, które nie wiadomo o co do końca będą walczyć w tej lidze. Na razie nie można wprost powiedzieć na co nas stać w tym sezonie, chcemy wygrywać w każdym kolejnym meczu – zapowiadał Sławomir Szenkel, opiekun piekarskich szczypiornistów.

AZS AWF Biała Podlaska jako beniaminek ma w składzie kilku ogranych zawodników. Na razie punktów nie zdobył, jednak przegrał tylko minimalnie z Czuwajem Przemyśl i na trudnym terenie Siódemki Miedź Legnica. Gracze z Białej Podlaskiej liczą, że uda im się zdobyć punkty z wyżej notowaną Olimpią i pokażą dobry handball przed własną publicznością.

Początek tego spotkania w niedzielę o godzinie 16:00.