Dotacja z FIO wkrótce w kasie Olimpii
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.0
View Cart Check Out

Dotacja z FIO wkrótce na koncie Olimpii

logo

Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować, że wniosek złożony przez nasz klub w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Lokalnych – Śląskie Lokalnie, pomyślnie przeszedł ocenę merytoryczną i został rekomendowany do dofinansowania.

W ramach programu MKS Olimpia otrzyma dotację w wysokości 4500 złotych, która zostanie przeznaczona m.in. na zakup komputera oraz kserokopiarki. Pozwoli także na adaptację pomieszczeń klubowych do prowadzenia działalności związanej z funkcjonowaniem MKS-u.

Z ramienia klubu, sprawę od początku do końca prowadził wiceprezes, Ryszard Osmulski, który ujawnia kulisy starania się o dotację. – Tak naprawdę na konkurs trafiliśmy przeglądając strony internetowe przeróżnych instytucji, wspomagających organizacje pozarządowe. Kiedy zobaczyłem, że FIO – Śląskie Lokalnie jest skierowane do młodych podmiotów, od razu postanowiłem, że wystartujemy w tym konkursie. Wniosek przygotowaliśmy tak naprawdę w trzy dni, tym bardziej cieszy fakt, że został on oceniony pozytywnie. Dotacja z pewnością pomoże nam w początkach działalności. W przyszłości oczywiście zamierzamy starać się o środki w ramach podobnego rodzaju programów. Jak widać, opłaca się próbować – powiedział wyraźnie usatysfakcjonowany wiceprezes MKS-u.

Do Programu złożono 633 wnioski. 602 spośród nich przeszło pozytywnie I etap oceny formalnej. W wyniku oceny merytorycznej do dofinansowania zostały zakwalifikowane wszystkie projekty, które zdobyły co najmniej 87 punktów, a także część projektów ocenionych na poziomie 86 punktów – łącznie 130 inicjatyw.

Po naniesieniu korekt do wniosku, niezwłocznie zostaną podpisane umowy o dofinansowanie projektów.

 

loga fio