Dobry mecz w Piotrkowie na zakończenie wspaniałego sezonu!

Mariusz Kempys

W spotkaniu kończącym pierwszoligowe rozgrywki Olimpia MEDEX Piekary Śląskie uległa nieznacznie na wyjeździe świeżo upieczonemu beniaminkowi Superligi Piotrkowianinowi Piotrków Trybunalski 34:32 (11:13). Na zakończenie fantastycznego sezonu piekarzanie rozegrali dobry mecz i po okresie roztrenowanie udadzą się na zasłużone urlopy.

Pierwsza połowa należała do Olimpii. Dobra gra w obronie oraz udane interwencje Artura Kota pozwoliły odskoczyć naszym szczypiornistom w 18. minucie na 9:4. Ofensywną grę w drużynie z Piekar Śląskich prowadził tradycyjnie Mariusz Kempys. W końcówce pierwszej części meczu Piotrkowianin otrząsnął się i złapał kontakt z rywalem doprowadzając do wyniku 13:11.

Pierwsze pięć minut drugiej odsłony również należało do Olimpii MEDEX, która prowadziła 16:12. Trenerzy obu ekip zaczęli rotować składem, by dać pograć jak największej liczbie zawodników. Gospodarze w kolejnych minutach zaczęli przeważać i w 41. minucie doprowadzili do remisu, a na kwadrans przed końcem wyszli na prowadzenie, którego już nie oddali do ostatniego gwizdka. Ostatnie bramki w spotkaniu zdobywali młodzi Patryk Miłek i Mateusz Czapla ustalając wynik meczu na 34:32 dla Piotrkowianina.

Warto podkreślić, że w sobotni wieczór Olimpia musiała sobie radzić bez kluczowego w tym sezonie zawodnika, Arkadiusza Kowalskiego.

Debiut w barwach MKS-u zaliczył Dawid Ludyga, który okrasił go zdobyciem bramki.

MKS Piotrkowianin – Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 34:32 (11:13)

MKS Piotrkowianin: Banisz, Procho – Mróz 14, Zinchuk 4, Woynowski, Iskra 1, Pakulski 2, Swat, Góralski 6, Hejniak 3/3, Surosz 2, Jankowski, Pożarek, Pacześny 2, Chełmiński, Cichocki.