Damian Kowalczyk: Swój występ oceniam przeciętnie

Damian Kowalczyk

Bardzo dobre zawody w 16. kolejce I ligi z MTS-em Chrzanów zaliczył nasz bramkarz, Damian Kowalczyk, który obronił cztery rzuty karne i słusznie, wraz z Łukaszem Gogolą, został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania. Damian po meczu dość surowo ocenił jednak swoją dyspozycję, a także grę całego zespołu.

W ocenie Kowalczyka karygodnym było oddanie kontroli spotkania gościom w jego pierwszej części. – Pierwsza połowa w standardzie. Już chyba przyzwyczailiśmy kibiców do tego, że początek meczu jest bardzo, bardzo słaby w naszym wykonaniu. Jeżeli przyjeżdża do nas przedostatni w tabeli beniaminek, z całym szacunkiem do przeciwnika, i narzuca swój styl gry, a my nie potrafimy sobie z nim poradzić ani w defensywie, ani w ofensywie, to najzwyczajniej w świecie jest coś nie tak. Niestety to kolejne spotkanie, które tak zaczynamy – analizuje słabe wejście w mecz zawodników Olimpii Damian Kowalczyk.

Co ciekawe, mimo wielu dobrych opinii, nasz bramkarz wcale nie uważa, że zagrał w sobotę szczególnie dobrze. – W drugiej połowie straciliśmy tylko jedenaście bramek, ale nie uważam, aby była w tym wielka moja zasługa, bo po prostu nie było tych rzutów zbyt wiele – ocenia Damian. – Osobiście swój występ oceniam przeciętnie. Na szczęście udało się poodbijać te rzuty karne, to chyba ostatnio najlepszy element mojej gry. Było też wiele niepotrzebnych piłek puszczonych, gdzie zbyt szybko reagowałem. Nad tym z trenerem będziemy jeszcze pewnie pracować – zakończył najlepszy zawodnik sobotniej potyczki z MTS-em Chrzanów.

Przypomnijmy, że nasz zespół ostatecznie pokonał rywali 29:25. Kolejny mecz rozegramy 18 lutego w Tarnowie.