Było blisko. Olimpia nieznacznie uległa Piotrkowianinowi.
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.0
View Cart Check Out

Było blisko. Olimpia nieznacznie uległa Piotrkowianinowi.

W spotkaniu 1/16 finału Pucharu Polski Olimpia MEDEX Piekary Ślaskie uległa we własnej hali występującemu w PGNiG Superlidze Piotrkowianinowi Piotrków Trybunalski 31:32 (20:18). Tym samym to gracze prowadzeni przez Dmytro Zinchuka zagrają w kolejnej fazie rozgrywek.

Piotrkowianin wystąpił w Piekarach Śląskich bez kilku podstawowych zawodników, jednak bez wątpienia to goście byli zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Olimpia MEDEX pokazała jednak po raz kolejny, że na spotkania z silnymi przeciwnikami motywuje się podwójnie. Od początku meczu piekarzanie dorównywali kroku wyżej notowanym rywalom. Dobrze w mecz weszli Łukasz PłonkaArkadiusz Kowalski i Mateusz Cieślik. Sprawnie funkcjonowała także defensywa Olimpii. Dzięki temu wynik przez całą pierwszą część meczu oscylował wokół remisu. Pod koniec pierwszej połowy zawodnicy Sławomira Szenkela, ku uciesze licznie zgromadzonych kibiców, wyszli na dwubramkowe prowadzenie i ze sporymi nadziejami schodzili do szatni.

Początek drugiej połowy również zaczął się dobrze dla Olimpii. Piekarzanie wyszli na trzybramkowe prowadzenie i w hali przy Ziętka zapachniało niespodzianką. Piotrkowianin gonił pierwszoligowca, ale ta sztuka udała mu się dopiero w 48.minucie meczu. Dziesięć minut później, na dwie minuty przed końcową syreną, po bramce Szymona Szczepaniaka zespół z Piotrkowa wyszedł na jednobramkowe prowadzenie. Wyrównał Sergiusz Zagała, jednak po chwili goście znów prowadzili. Ostatnia piłka meczu należała do piekarzan, jednak w ostatnich sekundach niecelnie rzucał Arkadiusz Miszka i to przyjezdni mogli cieszyć się z awansu do 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski.

1/16 finału PGNiG Pucharu Polski

Olimpia MEDEX Piekary Śląskie – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 31:32 (20:18)

Olimpia: Zemelka, Kot – Miszka 4, Zagała 3, Czapla, Chromy, Jaksik 2, Cieślik 5, Rosół 3, Ludyga, Cieniek, Kotalczyk 1, Miłek 3, Kowalski 4, Płonka 6.

Kary: 6 minut Karne: 2/3

Piotrkowianin: Schodowski – Kowalczyk, Mróz 3, Urbański 2, Szczepaniak 1, Surosz 2, Pyrka, Andreou 5, Pożarek, Achruk 1, Makowiejew 11, Rutkowski 7.

Kary: 6 minut Karne: 6/6