Brawo zawodnicy, brawo kibice! Nielba pokonana

Jakub Fidyt

Jakub FidytEmocje w hali sportowej przy Ziętka w sobotni wieczór sięgały zenitu. Mordercza walka Olimpii MEDEX Piekary Śląskie i pogoń za drużyną Nielby Wągrowiec przyniosła efekt, bo zawodnicy Sławomira Szenkela ostatecznie pokonali rywali i utrzymali pozycję wicelidera. Łatwo jednak nie było.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównanym widowiskiem. Na prawie każdą bramkę gospodarzy, goście odpowiadali swoimi trafieniami. W obozie przyjezdnych skuteczni byli Bartosz Świerad oraz Dariusz Widziński. To pozwoliło Nielbie w pewnym momencie odskoczyć na dwie brami. Końcówka jednak należała do Olimpii i na przerwę drużyny zeszły z wynikiem po 15.

Przez większą część drugiej połowy, lepsi byli goście. W 36. minucie po skutecznie wykonanym przez Widzińskiego rzucie karnym, Nielba prowadziła już 20:17. Olimpia dowodzona na parkiecie przez doświadczonego Mariusza Kempysa na szczęście nie pozwoliła rywalom odskoczyć na większy dystans, jednak ciągle brakowało przysłowiowej kropki nad „i”, by doprowadzić przynajmniej do remisu. Zaangażowanie i wola walki zawodników piekarskiego zespołu opłaciła się, bo w końcu udało się dojść dobrze dysponowanych gości. Była 54. minuta i wynik nadal nie był korzystny (28:30). Wtedy hala przy Ziętka odżyła. Niesamowity doping kibiców w końcówce spotkania pomógł gospodarzom wydobyć z siebie jeszcze ostatki sił i gracze Olimpii MEDEX zdobyli aż pięć bramek z rzędu, co podcięło kompletnie skrzydła przyjezdnym. Wykorzystany w ostatniej minucie przez wągrowczan rzut karny już nic nie zmienił, bo Olimpia MEDEX wygrała całe spotkanie 33:31.

23. kolejka I ligi grupy B, 23.04.2016 r., godz. 18:00

Olimpia MEDEX Piekary Śląskie – Nielba Wągrowiec 33:31 (15:15)

Olimpia: Kot, Zemelka – Płonka 6, Chromy 7, Włoka 1, Fidyt 5, Cieślik, Rosół 5, Gogola, Kowalski 3, Kotalczyk, Miłek 1, Kempys 5.

Kary: 4 min. (Kowalski 4 min.) Karne: 4/5

Nielba: Matyjak, Marciniak – Kociołek, Świerad 7, Dębowski, Pawlaczyk 4, Napierała, Karczewski, Hoffmann 1, Widziński 10, Matłoka 2, Pietrzkiewicz 4, Biniewski 3.

Kary: 6 minut (Świerad 2 min., Pawlaczyk 2 min., Pietrzkiewicz 2 min.)

Sędziowali: Lipka (Sady), Walczak (Świdnica).