Bój o czołówkę pod ukraińską granicą - zapowiedź meczu z Czuwajem Przemyśl
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.0
View Cart Check Out

Arkadiusz Kowalski

Bój o czołówkę pod ukraińską granicą – zapowiedź meczu z Czuwajem Przemyśl

Arkadiusz Kowalski

fot. Radosław Cięciel

Już w najbliższą sobotę szczypiorniści Olimpii Piekary Śląskie mogą zapewnić sobie miejsce w pierwszej piątce na zakończenie tego sezonu. Ewentualna wygrana z Czuwajem Przemyśl, bez względu na rozstrzygnięcie meczu ostatniej kolejki z KSSPR Końskie, spowodowałaby, że podopieczni Sławomira Szenkela już do samego końca gościć będą w ligowej czołówce.

Daleki wyjazd pod ukraińską granicę będzie ostatnim w tym sezonie spotkaniem poza Piekarami. Co prawda, Olimpia w trakcie całego roku rozgrywkowego nie spisywała się najlepiej w roli gości, jednak ostatnie dwie wygrane w Świdnicy i Zielonej Górze pozwalają nam myśleć o przywiezieniu dobrego wyniku także z Przemyśla.

Najbliżsi przeciwnicy Olimpii w ostatnich trzech meczach dosyć pechowo zdobyli tylko jeden punkt. W spotkaniach z Końskimi oraz Siódemką Legnica, przemyślanie ulegli swoim rywalom minimalnie. W meczu z Viretem padł natomiast pierwszy w historii spotkań obu klubów remis. Zawodnicy Przemysława Korobczaka niewątpliwie są rozdrażnieni takim obrotem spraw i do starcia z naszym klubem przystąpią podwójnie zmobilizowani.

Olimpia notuje za to bardzo mocny finisz rozgrywek. Cztery wygrane z rzędu pozwoliły oddalić się od dolnych rejonów tabeli na dobre i znaleźć się w pierwszej piątce. Piekarscy szczypiorniści mają świadomość jak ważny mecz przed nimi i zapowiadają twardy bój o komplet punktów. W pierwszym spotkaniu obu ekip, górą w Piekarach byli gospodarze, którzy pokonali przemyślan 32:27. Jeśli naszym zawodnikom uda się podtrzymać formę z meczu z KSZO, powtórzenie wyniku zdecydowanie jest w zasięgu graczy prowadzonych przez trenera Szenkela.

Mecz z Czuwajem już w najbliższą sobotę, 25 kwietnia o godzinie 18:00. Spotkanie odbędzie się w hali sportowej przy ul. Mickiewicza 30 w Przemyślu. Z jego przebiegu przeprowadzona zostanie tekstowa RELACJA LIVE.