Bez niespodzianki w Opolu

Gwardia Opole - Olimpia Piekary Śląskie

W meczu 19. kolejki I ligi grupy B lider rozgrywek Gwardia Opole wysoko pokonał MKS Olimpię Piekary Śląskie 42:30 (23:12). Opolanie zwyciężyli w tym sezonie po raz dziewiętnasty i pewnie kroczą w stronę awansu do Superligi. Nasi zawodnicy nadal nie potrafią natomiast zapunktować w tej rundzie na wyjeździe.

72 bramki w meczu piłki ręcznej – to musi robić wrażenie. Kibice zgromadzeni w hali kompleksu rekreacyjno-sportowego „Gwardia” na brak emocji z pewnością nie mogli narzekać. Dodatkowo to właśnie drużyna gospodarzy po raz kolejny odniosła przekonujące zwycięstwo, co wywołało entuzjazm zgromadzonych w hali sympatyków szczypiorniaka.

Od początku meczu prym wiedli gospodarze, przede wszystkim za sprawą Nenada Zeljica, który raz po raz pokonywał Damiana Kowalczyka.  Kiedy po 12. minutach spotkania na tablicy wyników pojawiło się siedmiopunktowe prowadzenie opolan, wiadomo było, że Olimpii bardzo trudno będzie powalczyć o dobry rezultat. Mimo wielu prób przebicia się przez obronę przeciwnika, rośli gracze Gwardii blokowali sporo rzutów naszych zawodników, co w połączeniu z ich dobrą skutecznością w ofensywie pozwoliło im schodzić na przerwę z wysokim prowadzeniem 23:12.

Po przerwie trenerzy obu ekip dokonali kilku zmian w składach, na czym niewątpliwie bardziej skorzystał MKS. Odważniejsza gra w ataku oraz pojawienie się zmienników w składzie Gwardii, umożliwiło Olimpii prowadzenie wyrównanej walki z faworyzowanym rywalem. Nasi zawodnicy nie ustępowali i stworzyli kilka dobrych akcji, wzbudzając uznanie także wśród miejscowej publiczności. Gra bramka za bramkę spowodowała, że ostatecznie tę część spotkania gospodarze wygrali tylko jednym trafieniem. Niemniej dzięki wypracowanej w pierwszych trzydziestu minutach przewadze, opolanie kolejny mecz zakończyli z wysoką wygraną na koncie.

ZAPIS TEKSTOWEJ RELACJI LIVE

PE Gwardia Opole 42:30 (23:12) MKS Olimpia Piekary Śląskie

PE Gwardia Opole: Malcher, Buchcic, Zając – Rumniak 7, Zeljic 7, Swat 6, Knop 5, Lasoń 4, Baran 3, Jankowski 2, Całujek 2, Wojcieszek 2, Scepanovic 1, Mokrzki 1, Prokop 1, Simic 1

MKS Olimpia Piekary Śląskie: Kowalczyk, Zemelka – Parzonka 5, Smolin 5, Kurzawa 5, Rosół 3, Chromy 2, Cieniek 2, Kowalski 2, Tatz 2, Włoka 1, Fidyt 1, Gogola 1, Kempys 1, Miłek

Kary: PE Gwardia Opole 6 minut (Zeljic 2, Rumniak 2, Baran 2); Olimpia Piekary Śl. 6 minut (Smolin 2, Włoka 4)