Akademicy na drodze Olimpii
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.0
View Cart Check Out

Maciej Chromy

Akademicy na drodze Olimpii

Maciej Chromy

fot. Radosław Cięciel

Święta, święta i po świętach. Wkraczamy w decydującą fazę pierwszoligowego sezonu. W sobotę, w ramach 23. kolejki rozgrywek, Olimpia Piekary Śląskie zmierzy się na wyjeździe z ostatnim w tabeli AZS’em UZ Zielona Góra.

Dorobek punktowy oraz pozycja zielonogórzan powinna wprost ukazywać naszą drużynę w roli faworyta tego spotkania. Wszyscy śledzący zmagania na pierwszoligowych parkietach wiedzą jednak, że gospodarze sobotniego starcia nie są przysłowiowymi „chłopcami do bicia” i w wielu potyczkach dzielnie stawiali czoła wyżej notowanym rywalom. Nie inaczej będzie w sobotę. Zielonogórzanie chcą wykorzystać atut własnego boiska i niepewne poczynania Olimpii właśnie na wyjazdach. Podopieczni trenerów Bronisława Malego i Mariusza Kwiatkowskiego lubią i chcą sprawiać niespodzianki. Dodatkowo mecz z piekarską ekipą to dla AZS-u ostatnia szansa, by przedłużyć marzenia o zachowaniu ligowego bytu.

Gracze Olimpii również mają o co grać. Po bardzo pewnych zwycięstwach ze Świdnicą i Ostrovią, szczypiorniści MKS-u pragną podtrzymać dobrą passę, tym samym zachowując szanse na pierwszą „szóstkę”. Do spotkania przystąpią więc z pewnością zmobilizowani nie mniej niż rywale. Na utrzymaniu wysokiej formy po świątecznej przerwie zależy również Sławomirowi Szenkelowi, trenerowi piekarskich piłkarzy ręcznych. – Miejmy nadzieję, że teraz już kryzys mamy za sobą. W związku z przerwą na Wielkanoc musieliśmy pozmieniać cykl treningowy, ale wierzę, że dobrą dyspozycję uda się utrzymać do końca sezonu – mówił po spotkaniu z Ostrovią szkoleniowiec Olimpii.

W pierwszym spotkaniu obu ekip w Piekarach Olimpia pokonała zielonogórzan 30:24, a fantastycznym czernastobramkowym dorobkiem popisał się Michał Rosół. Powtórzenie takiego wyniku w sobotni wieczór jest jak najbardziej realne i właśnie z takim nastawieniem drużyna MKS-u uda się na jeden z najdalszych wyjazdów tego sezonu.

Początek sobotniego meczu już o godzinie 18:00. Ze spotkania zostanie przeprowadzona tekstowa RELACJA LIVE.