1/8 finału mistrzostw Polski juniorów odbędzie się w Piekarach!
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.0
View Cart Check Out

Juniorzy MKS Olimpia

1/8 finału mistrzostw Polski juniorów odbędzie się w Piekarach!

Juniorzy MKS OlimpiaJak niedawno informowaliśmy, juniorzy MKS-u Olimpia MEDEX Piekary Śląskie byli bezkonkurencyjni w naszym województwie i po raz kolejny pod wodzą trenera Mariusza Gracki zdobyli tytuł mistrza Śląska. Dzięki temu w naszym mieście szykuje się kolejna duża impreza sportowa.

– To prawda w związkowym komunikacie jasno napisano, że mistrz Śląska zorganizuje turniej 1/8 finału mistrzostw Polski – potwierdza informację prezes Olimpii, Mateusz Ludyga.

Mecze tej fazy turnieju mają się odbyć w dniach 5-7 lutego 2016 roku w hali Olimpii przy ul. Ziętka 60. Oprócz gospodarzy w turnieju mają wziąć udział SMS Kusy Kraków, SPR Stal Mielec i KSSPR Końskie. Jak nieoficjalnie wiadomo, pod dużym znakiem zapytania stoi udział w turnieju tych ostatnich. – Do niedzieli zespoły mają czas na wysyłanie zgłoszeń do rozgrywek centralnych, dopiero wtedy będzie można powiedzieć kto się zgłosił, kto zrezygnował. W przypadku rezygnacji któregoś z zespołów, luka może być uzupełniona kimś innym, a może turniej odbędzie się w obecności tylko trzech drużyn – wyjaśnia Piotr Mystkowski, zajmujący się sprawą organizacji mistrzostw Polski Juniorów przedstawiciel Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Turniej to kolejna świetna okazja do wzmocnienia wizerunku klubu i miasta. – Oczywiście, że chcemy zorganizować turniej jak najlepiej. To doskonała okazja do promocji klubu, Piekar, ale też całego regionu i samej piłki ręcznej, która obecnie jest na TOPie, dzięki organizowanym w Polsce mistrzostwom Europy – dodaje sternik Olimpii.

Dokładny terminarz rozgrywek zostanie ustalony po otrzymaniu oficjalnego komunikatu z ZPRP i będzie można go znaleźć na oficjalnej stronie www.mksolimpia.com a także na oficjalnym FanPage’u.

Patronem medialnym tego wydarzenia będzie portal SportowePiekary.pl. Wyniki wszystkich spotkań na bieżąco będzie można śledzić za pośrednictwem właśnie tego portalu.