W niedzielę zagramy o punkty w Kielcach
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.0
View Cart Check Out

Maciej Chromy

W niedzielę zagramy o punkty w Kielcach

Zawodnicy Olimpii MEDEX Piekary Śląskie rozpoczęli ostatni etap przygotowań do spotkania z rezerwami Vive Tauronu Kielce, które odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 15:00.

Olimpia po ośmiu kolejkach jest liderem tabeli, tuż za nimi plasuje się mający taką samą liczbę punktów Moto-Jelcz Oława. Postawa piekarskich szczypiornistów może cieszyć, jednak aby pozostać w czubie tabeli, piekarzanie muszą zachować wyjątkową czujność. W tym sezonie liga jest bardzo wyrównana, o czym może świadczyć fakt, że dziewiąty w klasyfikacji MKS Kalisz dzielą od lidera tylko trzy punkty.

Wyjazdowy mecz z rezerwami mistrza Polski z pewnością nie będzie łatwym sprawdzianem dla podopiecznych trenera Sławomira Szenkela. Najmłodsza ekipa w lidze ostatnio gra coraz lepiej, a coraz pewniej w seniorskim szczypiorniaku czuje się utalentowany czarnogórzec, Branko Vujović, który jest najskuteczniejszym zawodnikiem swojego zespołu.

– Vive może jest najmłodszą ekipą w lidze, ale należy pamiętać, że średnia wieku w naszej kadrze również nie przekracza 23. roku życia. Szykujemy się na bardzo trudny pojedynek, szczególnie, że Vive II coraz lepiej czuje się na pierwszoligowych parkietach – słyszymy wśród przedstawicieli piekarskiego klubu.

Jedenaste miejsce w tabeli kielczan może nieco zakrzywiać obraz obecnej ich formy. Na samym początku Vive, jako beniaminek ligi rzeczywiście płaciło frycowe i przegrało kilka meczów. Niedawno jednak maszyna zaczęła działać sprawniej i tym samym na koncie drużyny ze świętokrzyskiego pojawiły się punkty po wygranych m.in. z Czuwajem Przemyśl i ASPR Zawadzkie. Dodając do tego naprawdę minimalne przegrane na parkietach w Ostrowie Wielkopolskim i Legnicy, w niedzielę zapowiada nam się porządny pierwszoligowy pojedynek.

Większość zawodników rezerw Vive w ubiegłym sezonie stanowiło drużynę juniorów, z którymi w walce o mistrzostwo Polski mierzyli się młodzi gracze Olimpii. Przypomnijmy, że kielecka młodzież zajęła drugie miejsce w turnieju finałowym, tuż przed zdolnymi szczypiornistami z Piekar Śląskich.

Spotkanie 9. kolejki I ligi grupy B pomiędzy Vive Tauronem II Kielce a Olimpią MEDEX Piekary Śląskie odbędzie się w niedzielę 13 listopada o godzinie 15:00. Wynik spotkania będzie można śledzić za pośrednictwem oficjalnego profilu Olimpii na Facebooku.